Dombrádnál jár a tiszai árhullám
2008. július 31. csütörtök 10:20
A folyó Tiszabercel irányában árad, ott 8 órakor 714 centiméteres volt a vízszint, 13 centiméterrel nagyobb a másodfokú árvízvédelmi készültség mértékadó magasságánál - mondta Bodnár Gáspár igazgató.
A Tisza vízgyűjtő területén a legutóbbi 24 órában sem volt jelentősebb eső, így Vásárosnaménynál és Záhonynál elsőfokúra mérsékelhették a készenlétet. Másodfokú készültség már csak az áradó, illetve tetőzéshez közeli folyórészen van Szabolcsban, Zsurk-Dombrád-Tiszabercel-Gávavencsellő között.
A Krasznán ugyancsak másodfokú a készenlét, a folyó a Mátészalka melletti Kocsordnál még árad, a víz magassága meghaladja az 560 centimétert. A tetőzésig még 10 centiméteres szintemelkedést várnak a szakemberek.
A Szamoson már megszüntették a készültséget, s a mértékadó 300 centiméter alatti a Túr vízszintje is, ott sincs már szükség készenlétre a szabolcsi gátak mentén.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nézze meg, milyen időjárásra...
- Meggyilkoltak egy kéthetes csecsemőt...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- Gyógyszertárba próbált meg betörni...
- Két baranyai, kiváló tűzoltót is...
- Őszi stíluskalauz férfiaknak –...
- Rengeteget pénzt fizettek meg önként...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...