Csütörtökön tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik, átmenetileg enyhül a hőség

2025. június 25. szerda 19:30

Csütörtökön tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik, átmenetileg enyhül a hőség

Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.

 

 

Az előrejelzés szerint csütörtökön a nap első felében túlnyomóan derült idő várható, majd északnyugat-nyugat felől fátyolfelhők érkeznek és gomolyok képződnek, de ezekből napközben nem kell csapadékra számítani. A legmelegebb az Alföld déli régiójában lesz, 38-39 fokot is mutathatnak a hőmérők, és biztosan meg fog dőlni az erre a napra vonatkozó országos melegrekord, ami 36,1 fok.

Az esti órákban északnyugat felől hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal. A front érkezésével előbb északnyugaton, majd máshol is megerősödik a szél, többfelé viharossá fokozódik, akár óránkénti 80-90 kilométeres széllökések is lehetnek.

A front mögött is nagy területen megerősödik, viharossá fokozódik a szél.

A front mögött kicsit mérséklődik a meleg, majd vasárnaptól újabb hőségperiódus kezdődik, emelkednek a csúcsértékek és éjszaka is egyre többfelé lehet 20 fok felett a hőmérséklet.

A záporokon, zivatarokon túl további csapadék nem várható, a száraz periódus a jövő héten is kitarthat.

MTI