Csányi Sándoré a lezuhant helikopter
2008. június 22. vasárnap 18:05

A Gazella típusú bérelt gép magáncélú repülést végzett - tette hozzá Szalai Zoltán, aki a baleset okáról egyelőre nem tudott felvilágosítást adni.
A helikopter Csányi Sándornak, az OTP Bank Zrt. elnök-vezérigazgatójának a tulajdonában lévő Alexander kft-é, amely úgynevezett "szárazbérbe" adta a gépet, azaz csupán a helikoptert bocsátotta a szolgáltatást igénybe vevők rendelkezésére, sem pilótát, sem más egyebet nem biztosított hozzá - jegyezte meg Szalai Zoltán.
Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője azt közölte az MTI-vel, hogy Nagybajom külterületén, a Mélyéger nevű erdőrészen csapódott földbe felszállás közben a gép.
A balesethez 14 óra 05 perckor riasztották a tűzoltókat. A gépen négy férfi és egy nő volt, közülük négyen súlyosan, egy személy könnyebben sérült meg. A sérülteket három helikopter és mentőautók szállították a kaposvári, a zalaegerszegi és a pécsi kórházba - mondta Gergely Mónika.
MTI - MTI Fotó: Varga György
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Igen hűvös éj után borongós nap vár...
- Hatos lottó: óriási változás jön...
- Egy hónapon át nem a Keleti lesz a...
- Még három hétiig vonatozhatunk éjjel...
- Árokba sodródott egy autó Baranyában,...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Augusztus 20. után sem zárt be a...
- Pécsi mérnökök a vádlottak padján:...