Bajnai kedden Brüsszelben ismerteti programját
2009. április 26. vasárnap 11:42
Bemutatkozó látogatásra kedden Brüsszelbe utazik Bajnai Gordon kormányfő, és találkozik José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság elnökével is, akivel ismerteti kormánya válságkezelő programját - tájékoztatta a kormányszóvivői iroda vasárnap az MTI-t.
A miniszterelnök megbeszélést folytat majd Jaap de Hoop Scheffer NATO-főtitkárral is, akivel várhatóan értékelik a NATO áprilisi jubileumi csúcstalálkozójának eredményeit, és áttekintik Magyarország szövetségesi kötelezettségvállalásának helyzetét.
A kormányszóvivői iroda közlése szerint Bajnai Gordon - szintén kedden - Bécsben találkozik Werner Faymann osztrák kancellárral. A megbeszélésen a két ország aktuális ügyeinek áttekintése mellett várhatóan szó lesz a gazdasági válság okozta kihívásokról és a rájuk adható válaszokról is.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Halászlé-kóstolót tartanak pénteken...
- Minden 25 év alatti diáknak jár az...
- Pocsék lett az akácméztermés, biztos,...
- Súlyos karambol miatt lezárták az...
- Pótlóbuszok járnak két napon át a...
- De szép is volt! Harminc éve, bajnoki...
- Tizenhárom éve ölték meg Bándy Katát...
- Ragadós volt a példa: már minden...
- Holttestet találtak Pécsett, egyelőre...
- Idén is vonatozhatunk éjjel a...