Az oltás ellenére 19 gyerek lett újinfluenzás
2010. január 12. kedd 09:53
Palicsek Zoltán háziorvos még novemberben beoltotta a bakonyoszlopi nevelőintézet csaknem ötven lakóját. Ezért az orvost is megdöbbentette, amikor egy hete 19 gyereknél hirtelen jelentkeztek az influenzaszerű megbetegedés tünetei.
Az orvos beszámolt arról, hogy az ÁNTSZ munkatársai által levett három mintából a vírusteszt igazolta a H1N1-vírus jelenlétét, és a szakma szabályai szerint a gyerekek azonnal vírusellenes gyógyszert kaptak. Mostanra szinte mindenki meggyógyult, szövődményekről nincs tudomása.
A Népszabadságnak a Veszprém megyei tiszti főorvos, Bujdosó László azt mondta: korai lenne elhamarkodott következtetésekre jutni a bakonyoszlopi nevelőintézet példájából.
Arra a kérdésre, lehetséges-e, hogy az oltás nem elég hatékony a gyerekek körében, mert akkor erről tudniuk kellene az őket kezelő orvosoknak is, azt válaszolta: soha nem állították, hogy a vakcina teljes védettséget nyújtana, de nincs jobb eszköz az új vírus által előidézett járvány megfékezésére.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Biztonsági őrnek adta ki magát egy...
- Két hektáron égő tarlótűzzel küzdenek...
- Ismét negyven fokhoz közelít a...
- Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú...
- Hetven éve csilingelt az utolsó...
- A pécsi börtönnél is működik az...
- Kétnapos búcsúra várják a híveket a...
- Szerdán este minden kiderül a pécsi...
- Egy hónapja nyoma veszett egy pécsi...
- Bejött a Tüke Busz fonódó hálózata,...