Az MSZP a nemzeti konzultáció bojkottjára szólít
2012. június 01. péntek 12:11

Az MSZP a nemzeti konzultáció bojkottjára szólítja fel szimpatizánsait - közölte Mesterházy Attila pártelnök pénteken a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában.
Az ellenzéki politikus szerint a közel egymilliárd forintba kerülő "levelezés", az újabb nemzeti konzultáció "egyszerű pénzkidobás".
A kérdésekre mindenki tudja, mi a válasz; az, hogy Magyarországon komoly gondot jelent a munkanélküliség, és ezen az elmúlt két évben semmit nem tudott változtatni a kormány, annak ellenére, hogy korábban egymillió új munkahelyet ígért - jelentette ki a pártelnök.
Elmondta, szerintük ebben a helyzetben az a helyes, ha a választók éreztetik, hogy ez felesleges pénzkidobás, és azzal demonstrálják egyet nem értésüket, a kormány teljesítményével szembeni elégedetlenségüket, hogy nem küldik vissza a kérdőívet, azaz bojkottálják a nemzeti konzultációt. Véleménye szerint az arra szánt pénzt például egy munkaerő-piaci alapba kellene betenni, és képzésre, átképzésre fordítani.
Az MSZP csütörtökön Békés megyében tartott frakcióülést, és Mesterházy Attila a nemzeti konzultációra utalva kijelentette: "nem levelezgetni kell, hanem tenni, cselekedni, hogy növekedjék a foglalkoztatottság jelentős mértékben". A politikus Békéscsabán azt mondta, a frakció úgy döntött, felszólítják szimpatizánsaikat, szavazóikat, hogy ne küldjék vissza a kormánynak a konzultációs kérdőíveket, a "levelezgetés" pedig szerintük pusztán PR-akció, amely sokkal inkább adathalászásnak tűnik a számukra.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hideg reggelre ébredünk, s napközben...
- A nyílt utcán műtött meg egy főorvos...
- Baranyai rendőrök vehettek át...
- Felavatták a baranyai főkapitányság...
- Megfojtotta egy nő a férjét Pécsett,...
- Sűrűbben járnak a hajók a Balatonon a...
- Visszahívják a Lidlben árusított...
- Minden korábbinál több magyar...
- Csaknem végzett két testvér egy...
- Befejeződött az építkezés, kétszer...

