"Az egykulcsos adó a problémák gyökere"
2011. február 18. péntek 16:55
A szocialista politikus hangsúlyozta: februárban rengeteg munkavállalónak derült ki a "szomorú igazság", miszerint az idei évre elfogadott adótörvényekkel a kormány "két kézzel szórja az adókedvezményt a gazdagoknak, de csökkenti a szegények jövedelmét". Az MSZP szerint a probléma gyökere az egykulcsos adó: "ennek bevezetésével hozta szinte megoldhatatlan helyzetbe magát a kormány és egyben munkavállalók tömegeinek okozott egzisztenciális problémát".
Burány Sándor leszögezte: nem csak az a baj az egykulcsos adóval, hogy igazságtalan, hanem az is, hogy rengetegbe kerül, hiszen "több százmilliárdos rést ütött a költségvetésen". A szocialisták úgy vélik, hogy ezt a rést hosszú távon a "magán-nyugdíjpénztári vagyon lenyúlása" sem fogja pótolni, ezért van szükség "Orbán-csomagra," mert csak így lehet hosszú távon tartani a kiadási oldalon az egyensúlyt.
Burány Sándor emlékeztetett arra, hogy Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője korábban bejelentette, a kormány ezen a héten első olvasatban megtárgyalja "az Orbán-csomagot", ennek azonban - tette hozzá - egyelőre semmi nyoma. A szocialista politikus leszögezte: nem külső kényszer, hanem saját döntései idézték elő, hogy a kormánynak most ezzel a nehéz helyzettel kell szembesülnie. Burány Sándor megismételte, hogy május 1-ig országos petíció-sorozatot szervez az MSZP többek között az igazságos adózást és a devizahitelesek megsegítését követelve.
Kérdésre válaszolva az MSZP-s képviselő leszögezte: az MSZP-nek szerinte nem kell állást foglalnia Puch László azon nyilatkozatával kapcsolatban, hogy Gyurcsány Ferencnek vagy közelítenie kellene a párt által képviselt politikához, vagy új pártot kellene alakítania. Burány Sándor szerint a párt "közös álláspontjához mindenkinek tartania kell magát."
Szintén kérdésre válaszolva az ellenzéki politikus súlyos külpolitikai kudarcnak minősítette a magyar uniós elnökség idejére tervezett keleti partnerségi csúcs elmaradását, és szerinte az sem siker a kormány számára, hogy az előzetes álláspontjukkal ellentétben mégis kénytelenek voltak változtatni a médiatörvény tartalmán az unió nyomására.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Aki teheti, ne most menjen...
- Jelentős lehűlés érkezik, visszaesik...
- Fehérre festik a síneket a pécsi...
- Egy baranyai településen is időközi...
- Hatalmas tűz ütött ki Pécsett, a...
- Orbán Viktor: a kormányoldal...
- Lángoló családi házhoz rohantak a...
- Így itassuk a madarakat a nyári hőségben
- Heves zivatarok veszélyére...