Alig változott a forint árfolyama
2009. március 26. csütörtök 13:14
Az éjjeli órákban, azaz a tengerentúli kereskedésben 302 forint feletti kötések is előfordultak, ám az európai üzletmenet megindulása gyors visszarendeződést hozott. A kereskedők elmondták, hogy a piac kivár; a befektetők élénk figyelemmel követik a politikai, ám a gazdaságra is jelentős befolyással bíró fejleményeket, nagy érdeklődéssel várják, sikerül-e az érintetteknek megegyezni az új magyar miniszterelnök-jelölt személyéről.
Úgy tűnik, hogy ebben a helyzetben csak az alacsony forgalom miatt kerül sor viszonylag komolyabb mértékű árfolyam-változásokra, jelentős elkötelezettséget kevesen vállalnak, új pozíciókat most nemigen nyitnak.
Érdekes egybeesés, hogy kormányválság van a régió másik fontos országában is: a cseh kormány bukása bizonyos mértékben még erősítette is a forintot, mert voltak olyan intézményi befektetők, amelyek korona/forint "játékban" is érdekeltek, és a kialakult helyzetben zárták pozícióikat, korona-eladásaikkal bebiztosítva az elmúlt hetek profitját.
Hullámokban, de erősödik az euró, gyengül a dollár: a hajnali 1,3545 után kilenc órakor 1,3580 volt a dollár/euró árfolyam. A dollár a forinttal szemben 221,18 forinton állt a szerdai 220,45 forint és a hajnali 222,60 forint után.
Száz japán jenért 226,01 forintot adnak csütörtök délelőtt; szerdán 227,86 forint volt, hajnalban pedig 228 feletti szinten alakult az árfolyam.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécs-Villány-Mohács: szerdától...
- Defekttel érkezhetnek meg szerdán a...
- Záporokra, zivatarokra is...
- Dobogóra állhatott a baranyai...
- Pénteken ismét virágba borul a...
- Másodfokú egyenlet és függvény is...
- Parkoló kamion kapott lángra Beremenden
- Minden korábbinál több magyar...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Faggyal, havazással és széllel...

