A költségvetés módosítása miatt 171 milliárddal ugrik meg a hiány
2013. szeptember 08. vasárnap 10:33
Összesen 171 milliárd forinttal növelik a költségvetés központi alrendszerének hiányát azok a módosítások, amelyeket az idei büdzséről szóló törvényhez nyújtott be a kormány.
Az Országgyűlés honlapján olvasható törvényjavaslat szerint a 2013-as költségvetés bevételi főösszege 15 325 milliárd, kiadási főösszege 16 376 milliárd forintra nő, így a tervezett hiány 1050 milliárd forintra emelkedik.
Az általános indoklás szerint a törvénymódosítás mintegy 160 ezer pedagógusnak 32,5 milliárd forintot javasol beépíteni a köznevelési ágazatba a szeptembertől megemelt bérek ez évi kifizetésének forrásául.
A módosítások között szerepel az E.ON magyarországi gázüzletágának megvásárlásához szükséges fedezet biztosítása, a szövetkezeti hitelintézeti szektor stratégiai átalakításához kapcsolódó kormányzati döntések átvezetése, illetve az e-útdíjrendszerhez kapcsolódó többletköltségek biztosítása.
A javaslat szerint nem indokolt a fennmaradt önkormányzati adósságállomány olyan további állami átvállalása, amely eltérő finanszírozási helyzetet eredményezne az egyes önkormányzatok között.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Munkalehetőségek egy kihívásokkal...
- Csípős éjszaka után zivatarok...
- Alapításuk 150. évfordulóját...
- Tévéostrom: a baranyai rendőrök úgy...
- Hideg éj után felhős napunk lesz...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Tűz ütött ki egy komlói társasház...