150 választókerületben indítana jelöltet az MCF
2010. január 09. szombat 14:58
Az Országos Cigány Önkormányzat elnökének pénteki programjáról beszámoló ifj. Bogdán János sajtószóvivő közleményében azt írta, hogy az MCF Roma Összefogás Párt az egyéni képviselők indítása mellett az összes megyében, továbbá Budapesten egyaránt szeretne területi listát állítani.
A helyi cigány kisebbségi önkormányzat által szervezett közmeghallgatáson Kolompár Orbán bejelentette, hogy a választásokra való felkészülést felgyorsítják, ő maga pedig rövidesen megyejárásba kezd. Ennek keretében minden olyan választókerületbe ellátogat, ahol a roma szavazók létszáma meghaladja az ötezret.
Az MCF elnöke hozzátette: a párt minden demokratikus roma és nem roma párttal szövetségi tárgyalásokat kezdeményez a parlamenti ötszázalékos küszöb biztos átlépése, és a hazai cigányság hathatós képviselete érdekében - olvasható a közleményben.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Kötelező lehet a boltokban legelább...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Gomolyfelhők zavarhatják vasárnap a...
- Mohácsi drogdílert kapcsoltak le a...
- Idén is kinyitják Baranyában a...
- Orbán Viktor: meg fogjuk akadályozni...
- Baranya legsportszerűbb csapatait...