Földrengés rázta meg a horvátországi Közép-Dalmáciát
2023. december 28. csütörtök 10:09

Kisebb, 3,8-as erősségű földrengés rázta meg a horvátországi Közép-Dalmáciát szerdán este - közölte a horvát szeizmológiai intézet.
A földrengés epicentruma 17 kilométerre volt Splittől, a rengés fészke pedig 11 kilométeres mélységben helyezkedett el. A földmozgást egész Dalmáciában, valamint Bosznia-Hercegovinában is érzékelte a lakosság. Nagyobb károkról nem érkeztek jelentések.
Szerdán reggel egy még kisebb, 3-as erősségű földrengést is mértek, annak epicentruma Ciovo szigetének közelében volt, Trogir mellett.
A szemtanúk közlései szerint mindkét természeti jelenség rövid ideig tartott. A korábbit inkább hangos morajlás kísérte, az estit azonban heves földmozgás is.
Ines Ivancic, a szeizmológiai intézet igazgatója azt mondta, hogy az ilyen fajta földrengések nem váratlanok, mert a déli területek szeizmikusan aktívabbak.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Már tényleg unalmas: újabb ködös,...
- Orbán Viktor Mohácson: hadüzenet a...
- Vastapssal díjazta a közönség a Pécsi...
- Orbán Viktor: fel kell készülni, hogy...
- Egy sebész a műtőben villogjon, ott...
- Magyarországon is kimutatták az új...
- Orbán Viktor: vége annak az...
- Eltűnt egy 14 éves pécsi kislány,...
- Vesztesekből győztesek lesznek a...

