Didót terrorista-szimpátiával vádolják
2008. december 08. hétfő 17:07

A "Safe Trip Home" című, nemrég megjelent új albumán Dido a Let's Do The Things We Normally Do című száma tartalmaz néhány sort a Barleycorn nevű, északír folkegyüttes The Men Behind The Wire című dalából is.
Mára sokak szerint a Men Behind The Wire az IRA olyan militáns utódszervezeteihez köthető, mint a Continuity IRA vagy a Real IRA, és a Dido által felhasznált szövegrészlet is a tankokkal, páncélozott autókkal és puskákkal érkező elnyomók elleni szembeszállásra buzdít.
Az észak-írországi Londonderry parlamenti képviselője, Gregory Campbell most magyarázatot követel az énekesnőtől: "Ismerve Dido ír felmenőit, elképzelhetetlen, hogy nem ismerné a szöveg hátterét" - háborgott Campbell.
"Tudnia kell, hogy ezt gyilkosokról, gyújtogatókról és terroristákról írták. Tisztáznia kellene az álláspontját az ügyben, hogy a rajongói és a közvélemény is megismerhesse azt."
Forrás: Quart.hu - Fotó: absolutenow.com
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szirénázó mentőautóval ütközött egy...
- Egy drón rögzíti majd a Zsolnay...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Hamarosan teljesen felújítják az...
- Fiatal rablók tartották rettegésben...
- Vasárnap már ismét szükség lehet az...
- Szállást keres a Szentírás - Új...
- Megúszta a börtönt a kollégáit...
- Elismeréseket adtak át a mentők napja...
- Megdőlt az országos hajnali...