Újabb Koeman-döntés borzolja a kedélyeket

2008. január 06. vasárnap 17:18

A holland tréner úgy döntött, hogy a jövőben az általa mellőzött David Albelda helyett Ruben Baraja tölti be a csapatkapitányi posztot a Valenciánál. Nem mindenki ért egyet a döntéssel.

Ronald Koeman korábban elképzelhetetlen döntéseket hozott, az alig két hónapja a valenciai kispadot koptató szakember decemberben három alapjátékosát mellőzte a Valenciának. A vitatott döntések következményeként az egyik kitaszított játékosnak, David Albeldának a csapatkapitányi szalagról is le kellett mondani, ám utódlása sem zajlott zökkenőmentesen.

A holland tréner ugyanis maga jelölte ki a valenciai keret fejét, aki Koeman döntése értelmében a jövőben Ruben Baraja lesz. A gárda egyik veteránja, Vicente azonban nem ért teljesen egyet a vezetőedző elhatározásával.

- Csalódott vagyok, mert én is lehetnék a csapat kapitánya, de ez egy olyan döntés volt, amelyet a vezetőedző egymaga hozott meg. Sajnálom, hogy így döntött, de nem tudok tenni ellene semmit. Szerettem volna kapitány lenni, azonban el kell fogadni, hogy nem rám esett a választás - jelentette ki Vicente, aki elárulta, hogy decemberben számított rá, hogy ő lesz a következő, akit Koeman kitesz a valenciai keretből, ám a szakember megnyugtatta a csapatot, hogy nem lesz több áldozata nagytakarításának.


samsunsport.hu