Parádés rajt a férfikézilabda Eb-n
2008. január 17. csütörtök 23:52

Magyarország - Spanyolország
35-28 (14-12)
Férfikézilabda Európa-bajnokság, C csoport, 1. forduló. Bergen, Haukelandshallen, 2000 néző. V.: Baum, Goralczyk (lengyelek)
Gólszerzők: Nagy L., Ilyés 7-7, Iváncsik T. 5, Császár, Gál 4-4, Mocsai T., Iváncsik G., Laluska 2-2, Eklemovics, Zubai 1-1, illetve Garabaya 8, Romero 7, Rocas 4, Garcia, R. Entrerrios 2-2, A. Entrerrios, Davis 1-1
Kiállítások: 6, illetve 2 perc
Hétméteresek: 2/1, illetve 3/1
A norvégiai Eb előtti utolsó felkészülési meccsünk (a portugálok elleni súlyos vereség) után sokan féltették férfi kézilabda-válogatottunkat, hiszen a luzitánoknál már a norvégiai torna elején jóval keményebb ellenfelekkel kell megküzdenünk - elsőként a spanyol válogatott volt a soros.
Időközben megérkeztek az új mezek is Bergenbe, az esernyők városába, így nem kellett a napok óta nyújtott mezben pályára lépnie a magyar férfikézilabda-válogatottnak az Európa-bajnokság nyitónapján.
Együttesünk remekül kezdett, Nenad Puljezevics egy-két jó védés után valósággal megbabonázta az ellenfél sztárjait, miközben támadásban több remek egyéni teljesítmény is akadt, köztük két átlövőé, a Barcelonában légióskodó Nagy Lászlóé és Ilyés Ferencé.
A szünetre kétgólos előnyt szedtünk össze, de a java még csak ezután következett: a mieink a második félidőt is remekül kezdték - egy kisebb hullámvölgy után - folyamatosan nőtt az előnyünk, a remekül védő Puljezevics élő falat képezett a kapunk előtt, így 30-23-nál már hét góllal is vezettek Nagy Lászlóék. Mielőtt nagyon megnyugodhattunk volna, jött egy komoly hullámvölgy, három spanyol gól után azonban egy kihagyott hispán hetest követően megtört a jég, Iváncsik Gergő révén ismét gólt szereztünk. A hajrá perceit Nagy László hetedik találata nyitotta, majd miután Gál ismét hétre növelte az előnyt, a spanyolok lélekben feladták a meccset.
A magyar csapat végül hét találattal nyert, csodálatos meglepetést okozva a honi sportbarátoknak, és a pénteki pihenőnap után szombaton a világbajnok németek ellen lehet folytatani a diadalmenetet.
Skaliczki László szövetségi kapitány: - Élvezték a fiúk a játékot, ötletük volt, feszes védő- és támadójáték mellett pedig ott volt Puljezevics, aki magabiztosságot adott. Minden jól sikerült, a sikeres megoldások növelték az önbizalmat.
Nagy László: - Sikerült a barátoknak megmutatni, hogy ez a csapat képes a jó teljesítményre. Jó taktikát dolgozott ki a kapitány, sikerült hellyel-közel megvalósítani, szerencsére védekezésben és támadásban is extrateljesítményt nyújtottunk.
További eredmények
A csoport:
Szlovénia - Csehország 34-32 (16-14)
B csoport
Oroszország - Montenegró 25-25 (15-16)
Norvégia - Dánia 27-26 (14-10)
C csoport:
Németország - Fehéroroszország 34-26 (16-13)
D csoport
Franciaország - Szlovákia 32-31 (20-18)
KORÁBBAN ÍRTUK:
Kézi Eb-rajt: meztelen igazság
A rossz főpróba ellenére sikeres szereplésben bízik a magyar válogatott
Jelenleg mez nélkül várja a csütörtökön kezdődő Európa-bajnokság rajtját a magyar férfi kézilabda-válogatott, ugyanis a házigazda norvég szövetség az együttes két, vadonatúj garnitúráját is rosszul mosatta ki, így ezek tönkrementek.
A magyar szövetségtől (MKSZ) kapott információ szerint a vasárnap zárult Posten-kupa után a norvégok a magyarok fehér és zöld mezeit, valamint a kapusszereléseket kimosatták, azonban rossz hőfokon szárították meg, így minden ruhadarab jelentősen összement, a szponzori feliratok is "megrövidültek".
A 195 cm magas, 111 kg-os Puljezevics Nenad kapusmezének ujja például a könyökéig ér...
Az MKSZ az ügyben panaszlevelet küldött a norvég és az európai szövetségnek. A magyarok mindent megpróbálnak, hogy Skaliczki László (képünkön) csapata a spanyolok elleni, csütörtöki 19.15-ös Eb-rajton megfelelő mezben lépjen pályára Bergenben.
Rossz főpróba, jó előadás?
A rossz főpróba és a hihetetlen mezmizéria ellenére jó hangulatban készül a csütörtöki Eb-nyitányra a válogatott. Együttesünk már egy hete Norvégiában van, az akklimatizációra nem lehet panasz. Reméljük, a játékra sem lesz. Nézzük, mire számíthatunk az előttünk álló tíz nap során, ahol együttesünk célja nem más, mint kiharcolni, illetve életben tartani az olimpiai részvétel reményét.
A december végi Karácsony-kupa megnyerését azért nem említhetjük egy lapon az utóbbi hetek munkájával, mert a szakvezetés immáron hagyományosan a fiatal, tapasztalatlan játékosokkal vágott neki a lengyelek, csehek és szlovákok elleni mérkőzésnek.
Az utóbbi két hét öt mérkőzése már komolyabb, s sajnos komorabb képet festett. A világ élvonalába tartozó címvédő elleni két vereség még magyarázható volt (noha a miskolci zakót elég nagyra szabták a franciák), ám a Posten-kupán már kiütköztek a hiányosságok.
Az első mérkőzésre még a mezek sem érkeztek meg, s bár a meccset mindössze kilenc játékossal kezdte együttesünk, nagy csatában, jó hajrával legyőzte Izlandot. Aztán Norvégia, s ami még fájóbb, Portugália is komoly különbséggel győzött.
Együttesünk a négyes tornát követően Bergen városába tette át székhelyét, azaz hétfőtől már a csoportmérkőzések helyszínén ismerkedhet a körülményekkel a Skaliczki-csapat.
A múlt hétfői magyar-francia találkozón megsérült kapus, Fazekas Nándor állapotának figyelembevételével Skaliczki László szövetségi kapitány a szerdai technikai értekezletig véglegesíti, hogy a kinn tartózkodó 17 játékosból ki marad ki az Európa-bajnokságra hivatalosan benevezhető 16-os keretből. (A szabályok szerint a csoportmérkőzések után kettő, a középdöntő után pedig egy játékos cseréjére lesz lehetőség a 16-os keretben.)
Fazekas és Mikler mellett szerencsére még ott van a tavalyi németországi vb magyar hőse, Puljezevics Nenad, aki ha hozza a megszokott formát, kellő stabilitást adhat egy-egy mérkőzésre a csapatnak.
A védekezéssel reményeink szerint nem is lesz baj, a norvégok elleni felkészülési meccsen például negyedórán keresztül álomszerűen játszottak Herberték, a szakvezetés reménye szerint több variációval tudnak lépni az ellenfelek támadásaira.
Balszélen Iváncsik Gergő és Törő Szabolcs gyorsaságában és váratlan megoldásaiban lehet bízni, jobbszélen a fiatalabb Iváncsik testvér, Tamás, illetve a Posten-kupán Al Star-csapatba választott Gulyás Péter lehet húzóember.
A legnagyobb hiányosságot balátlövő-poszton érezzük, ahol korábban Pérez, Diaz és Boday villogott, most viszont "csak" egy nagy hibaszázalékkal lövő Ilyés Ferenc, illetve a rutintalan Grebenár Gábor található.
Nem lennénk meglepve, ha a kapitány sokszor pótmegoldáshoz folyamodna, azaz az irányítóposztról Eklemovics Nikolát vagy Császár Gábort szerepeltetné ott, esetleg a balkezes bombázók (Nagy László, Laluska Balázs, Mocsai Tamás) közül egyszerre kettőt is pályán tartana.
A beállósoknál Gál Gyula nemrégiben épült fel sérüléséből, Zubai Szabolcs rutintalan, de képes a jó teljesítményre, Herbert főleg védekezésben kap lehetőséget.
Ellenfélnézőben
A C csoportban szereplő magyar válogatott nehezen kaphatott volna erősebb ellenfeleket, hiszen csütörtökön a 2005-ös világbajnok Spanyolország, szombaton pedig a jelenlegi vb-címvédő Németország ellen lép pályára, majd vasárnap az előzőeknél szerényebb játékerőt képviselő, de korántsem lebecsülendő Fehéroroszország legjobbjai következnek.
A spanyoloknál a felkészülés elején már kidőlt a beállóscsillag, Rolando Urios Fonseca (Ciudad), a Barcelona játékosa, Victor Tomas, ám a legnagyobb érvágást klubtársa, David Barrufet hiánya okozhatja. A világ egyik legjobb kapusa Argentína ellen szenvedett izomsérülést, a hírek szerint izmán 11 centiméteres szakadás keletkezett, így el sem utazott Norvégiába.
Juan Carlos Pastor szövetségi kapitány végül úgy döntött, Jose Hombrados (Ciudad Real) mellett Jose Manuel Sierra (Valladolid) lesz a másik kapus.
A német válogatott 18 játékossal érkezett a skandináv országba. Heiner Brand szövetségi kapitány az utolsó pillanatig kivárt, s mivel a hétvégi két, Dánia elleni összecsapáson több játékosa is megsérült, kénytelen volt több játékossal elutazni.
A germánok szombaton 30-26-ra kikaptak Aarhusban, egy nappal később Kielben viszont 34-24-re legyőzték a riválist. Mindennek azonban ára volt, hiszen Pascal Hens (Hamburg), Florian Kehrmann (Lemgo) és Christian Zeitz (Kiel) is kisebb sérülést szenvedett
"Mivel a csoportkör után lehetőségünk lehet két játékos nevezésére, úgy döntöttünk, inkább többen utazzunk el, s legyenek velünk Norvégiában a beugrásra kész lehetséges jelöltek is" - mondta Brand.
A szakvezető végül kihagyta a jobbszélső Christian Schönét és a közelmúltban tumorműtéten áteső Jens Tiedtkét, utóbbi helyett Andrej Klimovets (Rhein-Neckar Löwen) és Sebastien Preiss (Lemgo) került a csapatba.
Fehéroroszországról semmit sem lehet tudni, a keret a légiósok mellett a Pick Szegeddel egy BL-csoportban szerepelt Bresztre épül. A válogatott Lengyelországban játszott két edzőmeccset, az elsőn 34-31-ra, a másikon 35-27-re kapott ki.
Skaliczki László szövetségi kapitány kerete
Kapusok
Fazekas Nándor (Gummersbach)
Puljezevics Nenad (Szeged)
Mikler Roland (Dunaferr)
Mezőnyjátékosok
Iváncsik Gergő (Veszprém)
Ilyés Ferenc (Veszprém)
Nagy László (Barcelona)
Császár Gábor (Viborg)
Herbert Gábor (Szeged)
Gál Gyula (Veszprém)
Iváncsik Tamás (Veszprém)
Eklemovics Nikola (Veszprém)
Mocsai Tamás (Lemgo)
Grebenár Gábor (Dunaferr)
Zubai Szabolcs (Dunaferr)
Laluska Balázs (Ademar Leon)
Gulyás Péter (Veszprém)
Törő Szabolcs (Dunaferr)
Nagy Kornél (Dunaferr)
Frey Tamás (DKSE)
A csoportbeosztás
A csoport: Horvátország, Szlovénia, Lengyelország, Csehország
B csoport: Dánia, Oroszország, Norvégia, Montenegró
C csoport: Spanyolország, Németország, MAGYARORSZÁG, Fehéroroszország
D csoport: Franciaország, Izland, Szlovákia, Svédország
A program
A csoport:
Január 17., csütörtök
18.15: Szlovénia - Csehország
20.15: Horvátország - Lengyelország
Január 18., péntek
18.15: Csehország - Horvátország
20.15: Lengyelország - Szlovénia
Január 20., vasárnap:
15.15: Lengyelország - Csehország
17.15: Horvátország - Szlovénia
B csoport
Január 17., csütörtök
17.00: Oroszország - Montenegró
19.15: Dánia - Norvégia
Január 18., péntek
18.15: Norvégia - Oroszország
20.15: Montenegró - Dánia
Január 20., vasárnap:
17.15: Dánia - Oroszország
19.15: Norvégia - Montenegró
C csoport
Január 17., csütörtök
17.15: Németország - Fehéroroszország
19.15: Spanyolország - MAGYARORSZÁG
Január 19., szombat
18.10: MAGYARORSZÁG - Németország
20.15: Fehéroroszország - Spanyolország
Január 20., vasárnap:
16.30: Spanyolország - Németország
18.30: MAGYARORSZÁG - Fehéroroszország
D csoport
Január 17., csütörtök
18.15: Franciaország - Szlovákia
20.15: Izland - Svédország
Január 19., szombat
18.15: Szlovákia - Izland
20.15: Svédország - Franciaország
Január 20., vasárnap:
16.15: Szlovákia - Svédország
18.15: Franciaország - Izland
A középdöntőket január 22-24-én, a helyosztókat 26-27-én rendezik (döntő: 27-én 16:00)
origo.hu, samsung.hu, fotó: index.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csapadékkal kezdődik a hét, aztán...
- Áldozatot követel a mohácsi híd...
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Mutatjuk, hol bukkannak fel biztosan...
- Nálunk a legolcsóbb a gáz és az áram...
- A volt főbíró is felszólalt a hanuka...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Villámlásra, jégesőre figyelmeztetnek...
- A világon csak a Mecsekben...