Lassan leáldozóban a világcsúcsok?
2008. január 04. péntek 23:58
Francia kutatók szerint 2060 után már nem születnek majd világcsúcsok az élsportban, sőt a sportágak jó részében már jóval hamarabb elérkezünk a felülmúlhatatlan álomhatárhoz.
Érdekes megállapításra jutott egy francia kutatócsoport. A Biogyógyszerészeti és Epidemológiai Sportintézet munkatársai szerint 2060 után már egyáltalán nem születnek majd világcsúcsok az élsportban.
„Az ember elérte teljesítőképességének 99 százalékát", jelentette ki határozottan Jean-Francois Toussaint, az intézet vezetője, aki azt is hozzátette: hogy a sportágak mintegy felében már 2027-ben elérkezünk a túlszárnyalhatatlan álomhatárokhoz.
A női 100 méteres síkfutásban Florence Griffith-Joyner 1988-ban elért 10,49 másodperces rekordját pedig a gall kutatók szerint már soha senki nem fogja tudni felülmúlni.
1896, vagyis az első újkori olimpia óta egyébként összesen 3260 világcsúcsot regisztráltak a különböző sportágakban.
BulvárSport
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- Péntekre sem ígérnek sok jót a...
- Kiengedtek egy mohácsi drogdílert,...
- Baranyai önkéntes tűzoltók tettek...
- A vásárcsarnok népszerű árusa, Kovács...
- Milliókat csalt ki egy pécsi pár...
- Pótkerék oltotta ki egy 19 éves nő...
- Hatalmas hőmérséklet-különbség...
- Pótlóbuszok járnak majd a pécsi...
- Újraindult a vonatközlekedés a pécsi...

