Középdöntőt érő döntetlen a kézi-vb-n

2007. december 04. kedd 23:57

Középdöntőt érő döntetlen a kézi-vb-n
Két győzelemmel és egy döntetlennel jutott tovább a középdöbtőbe a magyar női kézilabda-válogatott a Franciaországban zajló világbajnokságon. Németh András együttese a harmadik mérkőzésen a spanyol nemzeti együttest nem bírta két vállra fektetni, így 26-26-os döntetlennel zárult a legnehezebb csoportmeccsünk.

Magyarország - Sanyolország
26-26 (13-14)

Gólszerzők: Görbicz 6, Tóth 4, Vérten 3, Kirsner 3, Kovacsicz 2, Borbás 2, Mehlmann 2, Szamoransky 1, Balogh 1, Tomori 1, Hornyák 1 iletve Mangue 10, Fernandez Ibanez 5, E. Pinedo 3, Aguilar 2, Martin 2, Fernandez Molinos 2, Berenguel 1, Ortuno 1.

Mindent elárul a magyar csapat játékáról az a tény, mely szerint először csupán a 37. percben vették át a vezetést Görbczék. Ezt követően fej-fej mellett haladt a két csapat. A második félidőben Kirsner, Tóth és Balogh is több ziccert hibázott, így végül - Mehlmann Ibolya két fontos találata ellenére - a kitartóan küzdő spanyolok döntetlent játszottak a magyar válogatottal.

A döntetlen ellenére a jobb gólkülönbségnek köszönhetően csoportelsőként végzett a magyar válogatott. A középdöntőben a következő ellenfél csütörtökön Lengyelország lesz.


KORÁBBAN ÍRTUK:

Magyarország - Kongó
33-20 (18-9)

Magyarország - Japán
35-31 (19-16)


KORÁBBAN ÍRTUK:

Továbblépés esetén a magyarok a D és az F-csoportból kapják feltehetően a vb-második Romániát, a lengyel vagy a kínai csapatot, valamint a német-ukrán-dél-koreai trióból a jobbik kettőt. A hatcsapatos középdöntős csoportból az első négy jut a negyeddöntőbe.

Papírforma alapján a másik ágon a házigazda, a 2003-as zágrábi vb-döntőn a magyarokat drámai, örökre emlékezetes csatában legyőző francia, a címvédő orosz, valamint a kontinensbajnok norvég, és esetleg a horvát, kazah, brazil, macedón együttes lehet ellenfél már a kieséses szakaszban. A vb-n a 13-18., és a 19-24. helyért is mérkőznek.

A visszalévő program

December 5., szerda: szünnap

December 6., csütörtök:
Középdöntő, 1. forduló:
I. csoport (Metz): A-csoport 1. helyezettje-C-csoport 2. helyezettje, B2-C1, A2-B1
II. csoport (Dijon): D1-F2, E2-F1, D2-E1

December 8., szombat:
Középdöntő, 2. forduló:
I. csoport: B2-A1, C1-B1, A2-C2
II. csoport: E2-D1, F1-E1, D2-F2

December 9., vasárnap:
Középdöntő, 3. forduló:
I. csoport: B2-C2, B1-A1, C1-A2
II. csoport: E2-F2, E1-D1, F1-D2

December 10., hétfő: szünnap

December 11., kedd:
Középdöntő, 4. (utolsó) forduló:
I. csoport: A1-C1, B2-A2, C2-B1
II. csoport: D1-F1, E2-D2, F2-E1

December 12., szerda: szünnap

December 13., csütörtök (Párizs):
Negyeddöntők:
I.1-II.4, II.1-I.4, II.3-I.2, I.3-II.2

December 14., péntek (Párizs):
A 11. helyért: I.6-II.6 18:15
A 9. helyért: I.5-II.5 20:45

December 15., szombat (Párizs):
Az 5-8. helyért: a negyeddöntők vesztesei 10:00 és 12:30
Elődöntők: a negyeddöntők nyertesei 15:00 és 17:30

December 16., vasárnap (Párizs):
A 7. helyért: 9:0
Az 5. helyért: 11:30
A 3. helyért: 14:00
Döntő: 16:30

KORÁBBAN ÍRTUK:

A női kézilabda-vb-n az olimpia a tét
A szövetség húszmillióval díjazná a Franciaországban szerzett aranyérmet

A magyar női kézilabda-válogatott azzal a céllal vág neki a vasárnap kezdődő franciaországi világbajnokságnak, hogy megszerezze az olimpiai indulási jogot - illetve olyan helyen végezzen, amely révén részt vehet a jövő márciusi ötkarikás selejtezőn.
A szövetség elvárásait Kiss István elnök ismertette a tatai edzőtáborban. Az aranyérem pekingi kvótát jelent, míg a 2-7. hely olimpiai selejtezőt ér. Ha a már kvótások (Norvégia, Brazília, Kazahsztán, Angola, Kína) közül valamelyik csapat a legjobb hét között zár, akkor a rosszabb vb-helyezések is selejtezőtornás szereplést jelentenek.

Kiss kitért arra, hogy a nemzetközi szövetség (IHF) megváltoztatta a négycsapatos kvalifikációs tornák lebonyolítását. Eddig úgy tűnt, hogy a vb-2., -3. és -4. helyezettek házigazdái lesznek ezen viadaloknak, most viszont az IHF közölte: a három selejtezős csoport résztvevőinek pályázatot kell benyújtani a rendezési jogért. Kiss jelezte: az IHF bejelentése mindenkit megdöbbentett, de nincs mit tenni, amennyiben a válogatott selejtezőt érő pozícióban zár, azonnal benyújtják a rendezésre vonatkozó pályázatot. Az MKSZ az első hét helyet díjazza 20, 16, 14, 12, 9, 7, illetve 6 millió forinttal.
A vb vasárnap kezdődik, a magyarok a nimes-i kvartettben - sorrendben - Japánnal, Kongóval és Spanyolországgal mérkőznek. A csoportból az első két helyezett jut tovább a középdöntőbe, ahol két hatos csoportban folytatódnak a küzdelmek.

A negyeddöntőtől kezdve kieséses rendszerben zajlik tovább a vb a párizsi Bercy-csarnokban. Az előző vb-n bronzérmes magyarok ágán a vb-2. román, valamint a német, az ukrán és a dél-koreai együttes tűnik a legerősebbnek.
A még dobogóra esélyes házigazda franciák, a címvédő oroszok, valamint az Európa-bajnokként már biztos olimpiai induló norvégok a másik ágon érdekeltek, velük csak a legjobb nyolc között találkozhat a Németh András gárdája.

A szövetségi kapitány jelezte: a vb-n az egyik legfontosabb összecsapás a negyeddöntő lesz, és nem lehet taktikázni. Ő úgy számol, hogy a másik ágról a franciák, az oroszok és a norvégok mellett a brazilok kerülnek be, míg a magyar ágról a magyar, a német és a román együttes helye szinte biztos.

„A negyeddöntőre kell a legjobb formába kerülni! Addig még van idő. A múlt héten kemény munkát végeztünk, fáradtak voltunk, de reméljük, hogy a középdöntőtől már érzékelhetően javul a teljesítmény", tette hozzá Németh.


A sajtótájékoztatón elhangzott az is, hogy az év legjobb játékosának Görbicz Anitát (képünkön) és Puljezevics Nenadot választották.

MOB - MTI - origo