Kitüntetést kaptak olimpikonjaink és paralimpikonjaink
2012. szeptember 18. kedd 13:22
Orbán Viktor miniszterelnök értékelése szerint az egész nemzetnek szolgáltak példával a csúcsra vezető úton a londoni olimpián sikerrel szerepelt magyar sportolók.
A kormányfő azon az ünnepségen mondta ezt, amelyen a XXX. nyári olimpiai és a XIV. paralimpiai játékokon érmet szerzett magyar versenyzőket tüntettek ki az Országház kupolatermében kedden. A kormányfő igazi nagy egyéniségeknek nevezte London hőseit, akik a legnehezebb pillanatokban is állják a sarat.
"A 204 nemzet vetélkedésében elért kilencedik hely a modern Magyarország történetének legszebb lapjaira kívánkozik" - jelentette ki Orbán Viktor, aki Áder János köztársasági elnökkel és Kövér Lászlóval, az Országgyűlés elnökével együtt adta át a londoni érmeseknek és a sikereikben részes szakembereknek a kitüntetéseket.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Oszlopot döntött egy traktor, áram...
- A védett árra vonatkozó szabályokat...
- Kizárta a lakásból édesanyját egy...
- Durván emelkedtek az üzemanyagárak...
- Kincset érő, régi felvételek is...
- Április végén megnyitja kapuit a...
- Szigorú böjt és hústilalom? Itt a...
- Modern mozi a műemléki épületben:...
- Átadták a gyermekklinika új...
- Tizenhárom éve ölték meg Bándy Katát...

