Kikergették az interkontinentális bajnokságot nyerő pécsi fiút a sportcsarnokból Ugandában
2011. december 12. hétfő 20:12

András a facebook-on, közvetlenül a meccs után
A sportgeza.hu szerint az ötmenetes küzdelem végén a konferanszié Gololát jelentette be győztesként, míg a vezetőbíró a pécsi fiút hozta ki nyertesnek. Az ugandai csapata azonnal tiltakozott, kérték, hogy a pontozóbírók hirdessenek győztest. Kitört a botrány.
A kenyai és szudáni pontozóknál a helyi beszámolók szerint 49-46-ra nyert Golola. A WKF jelenlévő ügyvezető igazgatója, Fritz Exenberger ugyanakkor Nagyot tartotta győztesnek, szerinte a konferanszié felcserélte a számokat, és azért nyert nála az ugandai.
Exenberger ítéletén az ötezres közönség felháborodott, végül úgy kellett kimenekíteni a sportvezetőt és Nagyot a kampalai Hotel Africanából. A bajnoki övvel Golola sétált ki a ringből. A mérkőzést az ugandaiak is különbözőképpen ítélik meg. Egyesek szerint nyilvánvaló a csalás, Gololát a ringben legyőzte Nagy.
Más vélemények úgy tartják, nem is férhetett kétség az ugandai győzelméhez.
Exenberger a mérkőzés után mindkét felet felkereste, megállapodtak, hogy Nagy és Golola áprilisban újra megmérkőzik. Nagy legújabb facebook-bejegyzése szerint azonban ez nem azt jelenti, hogy meg kellene ismételni a meccset, hanem csak azt, hogy betartja azt a korábbi ígéretet, mely szerint, ha nyer, megadja a visszavágó lehetőségét az ugandai sportolónak.
Forrás: Nagy András/facebook - dr. Fogarasi Gabriella - sportgeza.hu - youtube.com
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Súlyos balesettel indult a nap,...
- A BAT is besegít a NAV-nak az...
- Orbán Viktor: a Voks 2025...
- Indul a Sétatér Fesztivál -...
- Elgázoltak egy lányt a zebrán...
- Egy hónapja hiába keresnek egy...
- Vasárnap éjfélig tart a fokozott...
- A tanévkezdésre 120 km/h-ra nő a...
- Férfiakat kukkolt egy férfi egy...
- Voks2025: bemutatták a vármegyei...