Elhalasztották a pécsi Sportágválasztót
2011. május 25. szerda 15:15
Pénzhiány miatt a mostani hétvégéről szeptember 16-17-re halasztották a baranyai Nagy Sportágválasztót.
Czerpán István, a Pécsi VSK sportköri elnöke a szerdai sajtótájékoztatón azt is bejelentette, hogy az esemény helyszíne ugyanaz marad, a PVSK sporttelepe, ahova 3500 diákot várnak.
Dél-Dunántúl legnagyobb sportegyesületének, a 14 szakosztályt működtető Pécsi VSK-nak körülbelül 1000 igazolt sportolója van, közülük négy versenyző esélyes arra, hogy kijusson a jövő évi olimpiára.
Egyikük, a középtávfutó Bene Barnabás a sajtóértekezleten elmondta, teljes erejével Londonra készül, de még nem tudja, hogy 1500 méteren vagy 5000-en sikerül-e elérnie a szintet. Ha mindkettőn összejön, akkor is csak az egyik távon indulna. A szintet még a nyáron szeretné megfutni, ezért addig egymást érik a versenyei.
Amennyiben sikerrel jár, akkor októbertől-novembertől már kevesebb viadalon venne részt.
A másik három, a londoni játékokra készülő sportoló egyformán bokszoló, közülük a világbajnok Kovács Mária éremesélyes is lehet. Kanalas Róbert és Lakatos Krisztián számára elsősorban a részvétel a cél.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Pécs-Villány-Mohács: pótlóbuszok...
- Michelisz Norbert megnyerte aTCR...
- Komlói rablót keresnek a rendőrök: ki...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Japán ajándék ejti ámulatba a Pécsi...
- A pécsi Pitbull lett Gulyás helyett...
- Retró expresszel is elutazhatunk...
- Traffipax kedden Pécsett és környékén

