Csapatban élvezetes is lehet a futás
2008. július 20. vasárnap 09:07
„A futóklub a Nike kezdeményezésére idén tavasszal indult útjára, és Magyarország több nagyvárosában (Budapesten több is) működik", kezdi Freier Balázs. Ez az egyre több embert megmozgató tömegsport új színfoltja lehet a sportos életvitelnek.
A ember elhatározza, hogy lemegy futni, mert mozogni szeretne. De miben, mennyit, kivel és hol is fusson? Az ilyen kérdésekre hamar megkapjuk a választ, ha elmegyünk a futóklub egyik edzésére.
„Mucsi Zoltán, a Pécsi Nike Futóklub koordinátora, edzője segít felmérni saját állapotunkat, s ennek segítségével meghatározza a tempót, az iramot, amelyben nekünk futnunk érdemes", árulja el Freier Balázs.
Nem kell tehát profinak lennünk, ha egy sportos társasághoz akarunk tartozni, mivel ide nemtől, kortól, testsúlytól függetlenül bárki csatlakozhat. „Nagyon pozitívak a tapasztalataink. A résztvevőknél jelentős fejlődést figyeltünk meg. Van, aki gyorsabban futja a megszokott távot, akad, aki fogyott az edzéseknek köszönhetően", számol be az eredményekről az edző.
A futóklub tagjai amellett, hogy jól érzik magukat, versenyekre is benevezhetnek, sőt, a klub névadójának hála, különböző kedvezményekben is részesülnek. „Hazai és nemzetközi rendezvényeket is tartunk. Ilyen volt idén a sorozatba beépített Pécs - Harkány országúti futóverseny is" (képünkön a 2008-as viadal), hoz egy példát Freier Balázs.
A Nike újdonsága azoknak szól, akiket az eredményük is érdekel, "menedzseli" kicsit névadójukat a sportvezető. A „Sportband" egy cipőbe rakható chip és egy csuklópánt kombinációja, amellyel mérhető és rögzíthető, sőt az internetre is feltölthető a teljesítmény, az idő. Ennek segítségével bárhol, bárkivel „versenyezhetünk".
Aki tehát szervezett körülmények között, szakmai segítséggel szeretne futni, látogasson ki szerdán vagy péntekenként este hatkor a Malomvölgyi nagy tó parkolójába, és vegyen részt személyesen a Nike Futóklub edzésén. Ősztől a remények szerint újabb helyszínen, a Mecsekben is futhatnak társaságban a mozogni vágyók.
Kocsis Anita - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egy újabb borult, szomorkás nap vár...
- Drogdílerekre csaptak le a...
- Orbán Viktor: aki fiatalként a...
- Kilenc autót is megrongált egy...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Vasárnap kezdődik a Házasság hete...
- Hatvanöt éves lenne idén a pécsi...
- Új motorvonatokat, InterCity-kocsikat...
- Hetek óta nyoma veszett egy 14 éves...
- Januárban is olcsóbban tankolhattunk...

