A borús idő sem szegte kedvét a futóknak, ezrek vettek részt a pécsi Vivicittán
2012. április 14. szombat 17:05

Remek hangulatban telt a 2. Telekom Vivicittá Városvédő Futás szombat délután a pécsi belvárosban. Hiába volt barátságtalan az idő, részvételi csúcs született, a rendezvényen kézeter-hatvanan álltak rajthoz. A versenyen remekül szerepeltek a PSN Zrt. versenyzői.
Nagy tömeget mozgatott meg a 2. Telekom Vivicittá Városvédő futás Pécsett, a rendezvényen annak ellenére több ezren vettek részt, hogy az időjárás nem volt kegyes a futókhoz.
A FOTÓRA KATTINTVA MEGTEKINTHETI A VERSENYEN KÉSZÜLT KÉPGALÉRIÁNKAT!
- A rossz idő ellenére kétezernél is többen vettek részt a versenyen, ez részvételi csúcsnak számít, ennyien még nem vettek részt futóversenyen Pécsett. Külön öröm, hogy sokan családostul jöttek ki, igazán jó hangulatban telt a rendezvény - mondta el érdeklődésünkre Németh Károly, a társzervező Pécsi Sport Nonprofit (PSN) Zrt. munkatársa.
Ők állhattak a dobogóra
Férfiak
Kiss Dávid, PSN Zrt., 9 perc 25 másodperc
Maráth Patrik, PSN Zrt. 9 p. 32 mp.
Magyar Huba PSN Zrt., 9 p. 33 mp.
Nők
Szabó Tünde DOVA SE 11 perc 1 másodperc
Nagy Krisztina Mogyi 12 p. 18 mp.
Müller Hédi PSN Zrt. 12 p. 26 mp.
A 2,8 kilométeres távot a férfiak közül leggyorsabban Kiss Dávid, a PSN Zrt. sportolója teljesítette, neki mindössze kilenc perc, huszonöt másodperc kellett, hogy célba érjen. A nőknél Szabó Tünde nyert, a Dova SE színeiben induló hölgy tizenegy perc, egy másodperc alatt teljesítette a közel három kilométert.
A legsportosabb iskola címet az idei esztendőben a Mecsekaljai Óvoda és Általános Iskola érdemelte ki, ebből az intézményből indult ugyanis a legtöbb kisdiák a megmérettetésen. Jutalmuk egy százezer forintos sportszerutalvány.
A futóeseményhez jótékonysági akció is kapcsolódott, a Telekom 500 ezer forintot adományozott a pécsi Tölösi Péter Alapítványnak, amely az összegből leukémiás, daganatos betegségben szenvedő gyermekeket és családjaikat támogatja.
A Vivicittá (magyarul éljen a város!, szeresd a várost!) mozgalom Olaszországból indult 1984-ben, rövid időn belül azonban a világ számos nagyvárosa is csatlakozott a kezdeményezéshez. Az első magyar Vivicittát 1986-ban rendezték Budapesten, Pécsett legutoljára 2003-ban járt a mozgalom.
A rendezvény célja, hogy az emberek figyelmét felhívják lakóhelyük értékeire, ezért hagyományosan a történelmi belvárosokban rendezik a versenyt.
Képünkön: futók melegítenek a Széchenyi téren a szombati verseny előtt.
Palotás P. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ködös éj után egy kis napsütésre is...
- Megadták a kilövési engedélyt, a...
- Már több mint egymillióan megkapták...
- A zebrán gázolt egy pécsi taxis, majd...
- Majd' 140 milliót fizetett a MÁV az...
- Kijárat a tengerre: hamarosan nyit a...
- Döntött a Kúria, helybenhagyta a Pécs...
- Különleges mesekönyv született egy...
- Mintegy 250 programmal várják az...
- Két baranyai tóba is érkezett...