Zavaros városházi ingatlanügyletek?
2008. április 16. szerda 18:11

"A nyilvánosság kizárásával, csak zárt ülésen volt hajlandó tárgyalni a Gazdasági Bizottság az eladásra vonatkozó előterjesztést, amelyet Tóth Bertalan alpolgármester jegyzett. Az eladásokra azért van szükség, mert a városnak meg kell vásárolnia az EKF-es beruházásokat érintő területeket, illetve már csak egyet, a Balokányban lévő B52 diszkót.
Mivel azonban Pécs - az ellenzék információi szerint - már nem kap több hitelt egyetlen banktól sem, kénytelen értékes ingatlanokat eladni, hogy pénzhez jusson. Az előterjesztés alapján az ingatlanokat, jelentősen értékük alatt, a PVV ZRt.-nek adják el, amelynek, bár szintén nincs pénze, még hitelképes. A PVV ZRt-nek tehát hitelt kell fölvennie, hogy megvehesse a városi ingatlanokat, csak így juthat pénzhez a pécsi önkormányzat. Tehát a város a saját vagyonkezelő társaságát is még jobban belehajszolja az adósságba, a cég ugyanis bár eladhatja az ingatlanokat, erre legkorábban 3 év múlva lesz lehetősége a szerződés szerint.
- A város által felkért ingatlanbecslő szerint az Ifjúsági Ház, a Park Mozi és egy a Névtelen utcában található 11 ezer négyzetméteres, valamint egy a Füzes dűlőben található 90 ezer négyzetméteres terület együttesen ér annyit, mint a B52 diszkó épülete. Ez egy vicc - magyarázza Majdik Miklós, a Fidesz képviselője.
A civil életben ingatlanszakértőként dolgozó képviselő szerint, ha a város időben cselekedett volna, lehetőség lett volna az értékes városi ingatlanok megtartása mellett kisajátítani az igencsak leromlott állapotban lévő diszkó épületét, annak reális értékén.
- A városvezetők tehetetlensége azonban olyan méreteket öltött, hogy az már megkérdőjelezi a józan ész határát - fogalmazott Majdik Miklós. - Ennél rosszabb üzletet, a városi vagyon ennél előnytelenebb, felelőtlenebb elherdálását elképzelni sem lehetne.
- A város eszetlenül feléli a vagyonát, ha ez így megy tovább, hamarosan csődbe fog menni Pécs - figyelmeztet Hoppál Péter, az ellenzéki frakció helyettes vezetője. - Az EKF Pécs kiemelt fontosságú programja, mindenkinek az az érdeke, hogy sikeres legyen, de azt nem szabadna elfelejteni, hogy 2010 után is életben kell maradnia a városnak. Meggondolatlanul, felkészületlenül, tesze-tosza módon nem szabad döntéseket hozni, mert az később visszafordíthatatlan károkat okoz Pécs városának és a pécsi embereknek.
Hoppál Péter szerint Pécs totális eladósítása folyik jelenleg a Városházán, amiért főként a városvezetők hibáztathatók, de a kormányzat is felelős.
- Mára világossá vált, hogy a pécsi városvezetők tehetetlensége egyenesen arányos a kormányzat semmittevésével. Ezen változtatni kell, mert Pécs pillanatnyilag a saját vesztébe rohan, a szocialisták az itt élők jövőjét áldozzák fel, a város adósságát ugyanis az itt élőkkel fogják visszafizettetni, ahogy teszik ezt országosan is - figyelmeztet."
FRISSÍTVE:
(18:05)
Tóth Bertalan, Pécs alpolgármestere munkatársunknak azt mondta, hogy az ellenzéki állításokkal szemben a város nem hitelképtelen, abban pedig semmi kivetnivalót nem talál, hogy az önkormányzat a saját tulajdonában lévő cég számára ad el vagyontárgyakat.
Szerinte az adásvétellel ráadásul segíthetik is a nehéz helyzetben lévő Zrt.-t., s bár a vagyonkezelő cégnek valószínűleg hitelt kell felvennie az ügylethez, egy későbbi, a jelenlegi vételárnál magasabb összegért történő értékesítésből pluszbevételt is elérhet.
Hozzátette, bár az Ifjúsági Házat és a Park Mozit 2010-ig, a zenekar és az intézmény új helyre költözéséig a PVV Zrt.-sek valóban nem adhatják el, a másik két területet máris értékesíthetik - így a felvett hitel egy része akár hamarosan törleszthető.
Fotó: B. M.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ragadós volt a példa: már minden...
- Hamis pénz talált, fizetett vele egy...
- Hűvös éj után napsütéses napunk lesz...
- Orbán Viktor: mi nem akarunk meghalni...
- Fák árnyékában kicsit megpihenni...
- Orbán Viktor: Magyarország Brüsszel...
- Hamarosan módosul jó néhány baranyai...
- Tízmilliókat keresett egy baranyai...
- Hol csobbanhatunk Baranyában?...
- Baleset miatt teljes útzár van a 6-os...