Véradásra szólít a pécsi KDNP
2009. augusztus 13. csütörtök 15:44

"A Baranya megyei kórházak, klinikák az országban a második legnagyobb vérfelhasználók az egész Dunántúlra kiterjedő magas szintű megelőző és gyógyító egészségügyi ellátás miatt.
A Baranya Megyei Vöröskeresztnek évente 24 ezer önkéntes véradót kell megnyerni a véradás ügyének, hogy önzetlen, áldozatos cselekedetükkel, a semmivel sem pótolható véradományukkal biztosítani tudja a műtétekhez és a gyógyításhoz szükséges 30 ezer egységnyi vért.
E nemes ügy támogatása érdekében, a Vöröskereszt felkérésének eleget téve véradást szervez a KDNP Pécs Városi Szervezete. A váradás helye a Dischka Győző utca 7. szám alatt található Véradó Állomás, a véradás tervezett időpontja augusztus 17. (jövő hét hétfő) 8-15 óra. A véradáshoz személyi igazolvány, lakcím kártya és TAJ kártya szükséges.
Arra kérjük tagjainkat, szimpatizánsainkat és minden más jószándékú embert, hogy vegyen részt a véradáson, adjon vért a rászorulóknak.
Tisztelettel:
KDNP Pécs Városi Szervezete
Baranya Megyei Vöröskeresz"
Képünkön: A nyári vérhiány miatt akciót szervezett csütörtökön a Baranya Megyei Vöröskereszt. Pécsett, a Centrum parkolójában, a Magyar Vöröskereszt kamionjában vért adók virslit, sört és vásárlási utalványt kapnak a véradás után.
EQM - MTI Fotó: Kálmándy Ferenc
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baleset miatt teljes útzár van egy...
- Lángoló épülethez riasztották a...
- Gulyás Gergely: ipar- és...
- A mohácsi tűzoltók is küzdenek a...
- Kislányt videózott egy férfi a...
- Az ítélet: halál - A pécsi taxist...
- Ülésezett a kormány, hamarosan jönnek...
- Összedobta a hajó legénysége a büntit...
- Megugrott a boltok forgalma júniusban
- Nyolc év alatt megfeleződött a...