Véradásban első a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola

2015. június 16. kedd 17:02

Véradásban első a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola

Idén kilencedik alkalommal rendezte meg a Magyar Vöröskereszt az Országos Vérellátó Szolgálattal együttműködésben az Országos Felsőoktatási Véradóversenyt. Az ezer fő alatti hallgatói létszámú intézmények kategóriájában a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola első helyezést ért el.

A Magyar Vöröskereszt 2006 óta rendezi meg az Országos Vérellátó Szolgálattal közösen az Országos Felsőoktatási Véradóversenyt. A megmérettetésre minden évben közel 40 felsőoktatási intézmény nevez.

A verseny a nappali tagozatos hallgatói létszám alapján három kategóriában zajlik: 1000 fő alatti, 1000 és 10.000 fő közötti és 10.000 fő feletti intézményeket különítenek el. Kategóriánként az az intézmény nyer, amelyik hallgatói létszámához képest a legtöbb diákot mozgósítja véradásra.

A Magyar Vöröskereszt az elmúlt években neves támogatókat állított a jövő véradónemzedékének megalapozását célzó program mellé. A szponzorok jóvoltából a véradók évről évre hasznos ajándékokat kapnak, értékes nyeremények találnak gazdára.

A verseny minden évben szeptemberben indul és május közepén ér véget. Az eredményhirdetést egységesen június 14-én, a Véradók Világnapján tartják.

A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola hatodik éve vesz részt a versenyen. Több dobogós helyezés után idén sikerült a legtöbb új és többszörös véradó hallgatót megszólítania, így érve el első helyezést.

 

Forrás: Pécsi Egyházmegye