Uránia: két nap, négy jazz-produkció
2009. október 15. csütörtök 20:59

Az Eszék - Újvidék - Pécs Jazz Híd első estéjén egy fiatal hazai tehetség, Szőke Nikoletta (képünkön) ad koncertet, a nevét viselő trió élén. Az énekesnő 2005 óta számít befutott előadónak a hazai jazz-szakmában, amikor a mezőny legfiatalabbjaként elnyerte a Shure Montreux Jazz Voice Competition első díját - emlékeztettek a szervezők.
Mint hozzátették, két év múltán megalapította a Szőke Nikoletta Triót, amely vokális „kamarajazzt" játszik, az énekhang és a két húros hangszer - a gitár és a nagybőgő - intim, de dinamikus együtthangzásával. 2008-ban jelent meg Golden Earrings című lemezük, amelyet Japánban és az Egyesült Államokban is kiadtak.
A pénteki nap folytatásaként Duško Gojković, a Dizzy Gillespie által egyszerűen csak csodálatosnak aposztrofált trombitaművész játszik a nem kevésbé virtuóz Tony Lakatos társaságában, Duško kvartettje kíséretében.
A boszniai születésű (1931), a Belgrádi Zeneakadémián és a Berklee-n nevelkedett jazz-zenész, valamint a budapesti származású szaxofonos közös fellépése igazi fúvósparádét ígér. Bár mindketten hosszú ideje Németországban élnek, játékukat a gyökereikből merített egyedi színek - a délszláv és a cigány folklór hatásai - teszik különlegessé.
A zenei élmények szombaton is folytatódnak az Uránia moziban.
Időpont: 2009-10-16
Helyszín: Uránia mozi
Kezdés: 19:30
Belépő: 1300-, kétnapos bérlettel 2000 Ft
EQM - Fotó: PKK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vandál pusztítás a Barbakánnál:...
- Orbán Viktor: átlépte az egymilliót a...
- Jövedéki adóval trükköző bandát...
- Motorosok és biciklisek vannak a...
- Ha tűzoltónak állna, most szeretettel...
- Ragadozók tízezreit telepítették...
- Éjszakai expresszel is utazhatunk...
- Harminc százalékkal nő a...
- Baranyában is programokkal várják a...
- Felismeri ezt a bringást? Őt keresik...