Újabb cukiságokkal gazdagodott a pécsi állatkert, a két kis csöppség már látogatható
2017. augusztus 06. vasárnap 15:57

Létezik olyan állat, hogy kis nagy mara? Bizony, a mecseki állatkertben pedig mindjárt kettő is látható belőle.
Az elmúlt időszakban nélkülöznie kellett látogatóknak ezeket az állatokat. Néhány napja azonban újra nagy marák legelésznek az állatkertben, egy háromfős csapat érkezett a Mecsekbe, melyek már megtekinthetőek a vízimadarakkal közös kifutójukban.
A csehországi Brno-i Állatkertből származó állatok nőstény állatok egyike meglepetést tartogatott: vemhesen érkezett, és nemrég két életerős kölyöknek adott életet.
A nagy mara megjelenésében a nyúlra és az őzre egyaránt emlékeztet. Valójában egy rágcsálófajról van szó, mely a tengerimalac távoli rokona. A pampanyúlnak is nevezett állatfaj Argentína középső és déli részén őshonos. Nagy méretű rágcsáló, testhossza 70 cm körüli, súlya 8-16 kg között változik. Farka rövid, mindössze 4-5 cm hosszú, fülei hosszúak, nyúlszerűek. A nagy mara a vízidisznó és a hódok után a világ harmadik legnagyobb rágcsálója.
Elsősorban pampák (Dél-Amerikában található füves területek) lakója, de megtalálható száraz területeken és ligetes erdőkben is. Kedveli a bokrokkal benőtt területeket. Előszeretettel készít odúkat, ennek ellenére idejének nagy részét nem ezekben, hanem a felszínen tartózkodva tölti.
EQM - Pécsi Állatkert és Akvárium Terrárium
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Érkezik a hidegfront, de nem sokat...
- Indul a Sétatér Fesztivál -...
- Elgázoltak egy lányt a zebrán...
- Még pár nap, s berobban a hazai...
- Nagyon káros, nem etessük a...
- Egy hónapja hiába keresnek egy...
- Négy évtizede csaknem eltűntek, mára...
- Egy méterhez közelít a Duna...
- Itt a bejelentés: Kerkez Milos aláírt...
- Férfiakat kukkolt egy férfi egy...