Új sebességmérőt helyezett üzembe a rendőrség
2009. december 18. péntek 17:09
Szél Attila, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság Akció Alosztályának vezetője a készülék pécsi bemutatóján elmondta: az SCS-103 jelzésű, magyar gyártmányú lézeres sebességmérő a korábbi típusokkal ellentétben éjszaka is "lát", a gyorshajtókról nem videofelvételt, hanem egyetlen képet készít, s azt műholdas kapcsolat révén automatikusan továbbítja feldolgozásra. A készülék 4,5 millió forintba kerül, állványra szerelve és a személyautó fejtámlájához rögzítve egyaránt használható.
A rendőr alezredes hozzátette: a berendezés lézeregysége olyan frekvencián működik, amely kívül esik a ma ismert detektorok érzékelési területén, így azok a sebességmérést nem tudják előre jelezni a sofőrnek.
Szél Attila szólt arról, hogy az új készülékeket legkésőbb december 20-ig kapják meg a kapitányságok. Baranyába összesen három került, ebből egyet Pécsett, kettőt a megye különböző területein használnak majd. Az új eszközbeszerzésnek köszönhetően összesen hét sebességmérővel próbálják kiszűrni a gyorshajtókat Baranyában.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Helyszínelés közben kaptak el egy...
- Jön a Zsolnay Fényfesztivál - Idén...
- Motort lopott, eladta, de hamar elfogták
- KSH: már 700 ezer felett jár a...
- Egyre több panelház csődöl be
- Zivatarokra, sőt, felhőszakadásra is...
- Magáénak hazudta a talált tárcát egy...
- Döntött az Országgyűlés: kilépünk a...
- Eltűnt egy 16 éves lány Pécsről,...
- Idén is a baranyai tűzoltó,...