Új kiállítás és galérianyitás Pécsett
2009. szeptember 17. csütörtök 11:45
A Hit a vallás és az imádság hídja a kortárs művészetekben című rendezvénysorozat Somogyi Klára textiltervező iparművész kiállításával nyílt meg 2009 márciusában, legutóbb pedig (2009 augusztusában) Boda Péter keramikusművész bemutatkozó kiállítását csodálhatta meg a közönség a pécsi Postapalota Galériájában.
A Pécs-Baranyai Művészek Társasága a Kereszténység Éve címmel új kiállítással jelentkezik szeptember 18-án 18 órakor. A helyszín sem mindennapi, hiszen ezen alkalommal avatják fel a volt Tűzoltó Laktanya helyén álló PBMT Galériát (Pécs, Rákóczi út 3-7.)
A PBMT műtermeiben szeptember 19-20. között Nyitott műhely - Nyitott műterem címmel lesznek közönségtalálkozók. Szombaton 10-14 óra, valamint 18-22 óra; vasárnap 18-21 óráig várják az érdeklődőket.
A képzőművészet és annak támogatása már kezdettől fogva nagyon fontos szerepet játszik a Pécs2010 Európa Kulturális Fővárosa programban. A kiállítás kiválóan illeszkedik az EKF program nyertes pályázatában megfogalmazott egyik alappillérhez, mely a kulturális örökség és kulturális újítás városaként határozza meg Pécset.
Forrás: Pécs2010 Sajtóiroda
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Helyszínelés miatt állt le reggel a...
- Ismét egy, a sínekre tett...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Megszűnnek az esők, szombaton már a...
- Sínekre tett kanapé és hűtőgép miatt...
- Pécsi kórházban látták utoljára a...
- Buszbaleset szemtanúit keresik a...
- Szorult helyzetbe került fecskét...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Hidegfront érkezik éjjel esővel,...