Továbbra is előzetesben marad a pécsi lövöldöző
2010. március 29. hétfő 15:19
Meghosszabbította az egy halálos áldozattal és három súlyos sérülttel járó tavaly novemberi pécsi egyetemi lövöldözés gyanúsítottjának előzetes letartóztatását a Pécsi Városi Bíróság.
Hajdú István, a bíróság elnöke hétfőn az MTI-nek elmondta: G. Ákos előzetes letartóztatása március 28-ig szólt, ezt május 28-ig hosszabbította meg a bíróság. Az indoklás szerint G. Ákos esetében továbbra is fennáll a szökés, elrejtőzés, tanúk befolyásolásának, megfélemlítésének veszélye.
A döntés a gyanúsított védőjének fellebbezése következtében nem jogerős, az ügy a Baranya Megyei Bíróságra kerül. A gyanú szerint a 23 éves G. Ákos 2009. november 26-án a pécsi egyetem biofizikai intézetében pisztollyal megölte egy 19 éves csoporttársát, három embert pedig súlyosan megsebesített.
A gyanúsított nem tett vallomást, az MTI információi szerint a rendőrség még várja az elmeállapotáról szóló szakértői véleményt.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Leállítja a kormány a gázszállítást...
- Új hajóval bővült a vízirendészet...
- Új életre kel, s hamarosan visszatér...
- Juhász Dorka csapata már a török...
- Bilincsben vitték el Toroczkai Lászlót
- Idén is várják az Ifjú Kócsagőröket a...
- Megáll az élet Horvátországban, csak...
- Folytatódik az olimpiai...
- Nem viccel az időjárás: nagyon durva...
- Kincset érő, régi felvételek is...

