Toller-program, Toller tér Pécsett?
2010. szeptember 06. hétfő 13:50

A Nyőgéri Lajos, az MSZP városi elnöke és Meixner András, a szervezet pécsi polgármesterjelöltje által tartott eseményen elhangzott, hogy az ajánlószelvény-gyűjtés sikere révén minden kerületben állíthat jelöltet a szocialisták, a Munkáspárt 2006, a Nyugdíjas Bányász Szakszervezet és a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetség alkotta baloldali összefogás tömörülése.
A lista "tisztán szakmai szempontok alapján készült", nyolc új, eddig kevésbé ismert jelölt található rajta, közülük hat hölgy, emellett nyolc negyven éven aluli indulójuk lesz, ami a megújulást hivatott jelképezni. A névsorban oktatási és városfejlesztési szakemberek, jogászok, közgazdászok igyekeznek megnyerni maguknak a szavazók bizalmát.
Az „Összefogással a demokráciáért" címet viselő program alapvetően a „demokrácia bizonyos elemeinek lebontása" miatt kapta hangzatos elnevezését - legalábbis a szocialisták így értékelik az elmúlt időszak történéseit, kezdve az önkormányzati törvény módosításával, amelynek a civilek látják a kárát.
Maga a koncepció három részre tagolódik, az első az eltelt négy-öt év sikereivel foglalkozik, kiemelve, hogy Pécs büszke lehet arra a példa nélküli fejlődésre, amely - hála a korábbi városvezetésnek - százmilliárdos nagyságrendű beruházásokkal segítette elő a gazdasági előrelépést és a munkahelyteremtést. Elhangzott, hogy a mostani mottó, a „Pécs a siker városa" tulajdonképpen a szocialistáknak köszönhető, és nem a regnáló koalíciónak.
A második fejezet a jelenlegi önkormányzati vezetés eddig tevékenységét veszi górcső alá, amely véleményük szerint mindössze „pr-politizálás", hiszen a Fidesz ígéreteinek alig tíz százalékát teljesítette - Páva Zsolt mintegy 500 napos polgármesteri működése során.
A program harmadik fő egysége - amely a "Pécs, ahol az ember az érték" néven fut - taglalja a szervezet tulajdonképpeni céljait. A legfontosabb elem a munkahelyteremtés növelése, folytatnák a vállalkozói falu kiépítését, javítanák a közbiztonságot a külterületeken is, és természetesen radarmentes várost szeretnének.
Az Összefogás egyik legérdekesebb célkitűzései között szerepel az úgynevezett "Toller László-program" megvalósítása. Ez a peremkerületek fejlesztési koncepciója lenne, amelynek keretében egyablakos ügyintézést alakítanának ki, a Sopianae-terv egyfajta továbbfejlesztéseként pedig a poros és göröngyös utak lebetonozását oldanák meg, de az intézmény-felújítások sem maradnának ki a sorból. Kertvárosban közteret neveznének el a program névadójáról, ezzel is adózva emlékének.
Érdekes gondolat a városi szenátus testületének felállítása, amely egyfajta „városi felsőházként" a civil szervezetek képviselőinek adna teret a közéleti szerepvállalásra. A szenátust közgyűlési határozattal hoznák létre, s úgy működhetne, mint egy városi bizottság, s a megyei és kisebbségi önkormányzat, a gazdasági kamara, valamint az egyetem tevékenységét koordinálná. A testület létrehozásáról szóló javaslat benyújtásával azonban még várnak.
Képünkön Nyőgéri Lajos, az MSZP városi elnöke és Meixner András polgármesterjelölt látható.
H. L. B.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tűz ütött ki egy komlói társasház...
- Nem várható a koronavírus-fertőzések...
- Hatalmas hőmérséklet-különbség...
- Kamionnal ütközött egy teherautó a...
- Nagyapja zaklatott egy 14 éves...
- Belenézhetünk a Mohácson ötszáz éve...
- Szélvihar, jégeső csaphat le...
- Késő éjszakáig küzdöttek a lángokkal...
- Hármas karambolhoz riasztották a...
- Fiatal rablók terrorizálták a...