Szombaton számos program a Duna-Dráva Nemzeti Parkban

2015. október 10. szombat 07:35

A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság október 10-én, szombaton az alábbi négy programmal várja a természetbarátokat.

Természetfotózás a Nyugat-Mecsek Tájvédelmi Körzetben, a Magyar Nemzeti Parkok és a Varázslatos Magyarország közös programsorozatának keretében fotóstúrára hívják az amatőr és profi természetfotósokat. A programon résztvevőket gyakorlott természetfotós vezeti és az őszi erdő színei mellett a gombákról is elkészíthetik fényképeiket.

A földtudományi természeti értékek napja alkalmából a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság és a ProGEO Egyesület idén október 10-én, szombaton túra geológus vezetésével szervezi meg terepi programját a Tettyén, a Pintér-kert Arborétum megtekintésével. A program résztvevői a nap folyamán 20 % kedvezménnyel látogathatják meg a Tettyei Mésztufa-barlangot.

A madármegfigyelő nap keretében spektívvel, távcsövekkel és madarász szakember segítségével figyelhetik meg az érdeklődők a térségben honos madarakat. A programon madárgyűrűzési bemutatóra is sor kerül. Előzetes jelentkezés az alábbi telefonszámon szükséges: 72/223-015.

A pécsi Balokány Ligetben található Pepita Kultúrtérben megszervezésre kerülő 2015-ös Tudatos Nap családi program középpontjában a természet- és környezetvédelem, a környzettudatosság áll. A rendezvényen Duna-Dráva Nemzeti Park igazgatóság munkatársai "A Fény szerepe életünkben és a természetben" címmel tartanak ismeretterjesztő foglalkozást.



Forrás: DDNPI