Szlovéniában fogták el a rendőrök elől elmenekült embercsempészt
2022. január 30. vasárnap 18:22

A rendőrök befejezték a vizsgálatot annak az orosz állampolgárságú férfinak az ügyében, aki illegális migránsokat akart külföldre szállítani Baranyából.
Embercsempészés miatt nyomozott a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság egy 30 éves orosz állampolgárságú férfival szemben.
A Baranya megyei határszakaszon szolgálatot teljesítő rendőrök 2020. január 17-én hajnalban egy osztrák honosságú gépkocsit akartak intézkedés alá vonni. Amikor azonban a jármű megállt, annak sofőrje kiugrott az autóból, és elmenekült.
Az egyenruhások a megállított járműben hét, magát szír állampolgárnak valló illegális migránst találtak. Az elfogott határsértők sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni. A gyanú szerint az elmenekült sofőr külföldre akarta szállítani a migránsokat.
A rendőrök a nyomozás során beazonosították az embercsempészéssel gyanúsítható férfit, majd vele szemben európai és nemzetközi elfogatóparancsot bocsátottak ki, amelynek eredményeképpen pár hónappal később Szlovéniában elfogták, a kiadatási egyezmény keretében pedig 2020 októberében Magyarországra szállították.
A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói embercsempészés miatt gyanúsítottként hallgatták ki a férfit, majd őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását, amelyet a Pécsi Járásbíróság elrendelt.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már tényleg unalmas: újabb ködös,...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Orbán Viktor Mohácson: hadüzenet a...
- Orbán Viktor: fel kell készülni, hogy...
- Vesztesekből győztesek lesznek a...
- Orbán Viktor: vége annak az...
- Magyarországon is kimutatták az új...
- Kocsis Máté Mohácson: a választások...
- Adni és olvasni nagyon jó! Második...
- Döntött a Fidesz pécsi csoportja,...

