Szentmise az EKF-ért a bazilikában
2010. január 10. vasárnap 15:19

A Pécsi Egyházmegye 2009-ben ünnepelte alapításának ezeréves évfordulóját. Az egész éven át tartó ünneplésben kiemelkedő helyet kapott az egyházmegye központja, Pécs. A püspök örömét fejezte ki, hogy 2010-ben Európa Kulturális Fővárosa lesz városunk. A bemutatott ünnepi szentmisét az EKF-programsorozat sikeréért celebrálták a pécsi bazilikában, ahol a Magyar Szent Korona másolatát is elhelyezték.
Az egész éves eseménysorozat keretében egyébként 350 kulturális program, mintegy 100 civil és további 80-100 regionális társprogram várja majd az érdeklődőket a baranyai megyeszékhelyen és a környező településeken. A hivatalos megnyitót vasárnap este 18 órakor tartják a Széchenyi téren, amire 10 ezernél több embert várnak.
Képünkön: Koronaőrök viszik be a Szent Korona másolatát a pécsi bazilikába, ahol Mayer Mihály megyéspüspök celebrál szentmisét a Pécs2010 Európa Kulturális Fővárosa megnyitó előtt, a rendezvény sikeréért.
MTI - Fotó: Kálmándy Ferenc
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Zivatarokra, sőt, felhőszakadásra is...
- Beszóltak a barátnőjének, pisztollyal...
- KSH: már 700 ezer felett jár a...
- Hó végéig lehet nevezni a Virágos...
- Eltűnt egy 16 éves lány Pécsről,...
- Itt van Marco Rossi kerete - két...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Magáénak hazudta a talált tárcát egy...
- Tragédia az M6-os baranyai szakaszán:...
- Sikerrel járt a keresés, épségben...