Szécsi Máté és Köles Ferenc nívódíjas
2009. november 28. szombat 22:59

A "Pécsi Nemzeti Színházért" nívódíj odaítéléséről minden évben az intézmény vezetői döntenek, s azok munkáját ismerik el e módon, akik adott évben a legkiemelkedőbb művészi teljesítményt nyújtották - mondta el a Pécsi Újság.hu-nak Simon István, a Pécsi Nemzeti igazgatási igazgatója.
Köles Ferenc egyike azon keveseknek, így Simon, aki rengeteget játszik úgy, hogy mindez nem megy a minőségi munka rovására. Mint mondta, a teátrum művészei közül tavaly ő volt a legtöbbet a színpadon, így valóságos színészgépként jellemezhető. A közönség legújabban Az ünnepben, a Pletykákban, a Portugálban láthatja, de természetesen a szombaton bemutatott Bolondok táncában is szerephez jutott.
Szécsi Máté operaénekesnek azért jár a díj, mert a Windsori víg nőkben lehengerlően alakított, s valósággal lubickolt Falstaff szerepében. A fantasztikus alakítás mellett Simonék azért is választották ki őt a díjra, mert a közönség egyik kedvencét tisztelhetik személyében. Őt idén a Windsori víg nők mellett a Légy jó mindhalálig című musicalban láthatjuk, hallhatjuk Pósalaky, az öreg vak úr szerepében, s komoly szerep vár rá a februárban bemutatásra kerülő Boleyn Anna c. Donizetti-operában.
Köles Ferenc (képünkön jobbra) 2000 óta, Szécsi Máté (képünkön balra) pedig 2002 óta szórakoztatja a pécsi közönséget.
Korb Zoltán
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Felismeri ezt a bringást? Őt keresik...
- Egyre többen jelzik, hogy eltűnt a...
- Nyoma veszett egy 12 éves baranyai...
- Csütörtökön is borongós, esős napra...
- Bánki Erik: a békére és a gazdasági...
- Szijjártó szerint minősíthetetlen a...
- Vége a vágányzárnak, irány a Balaton...
- Helyszínelés közben kaptak el egy...
- Beszóltak a barátnőjének, pisztollyal...
- Idén is a baranyai tűzoltó,...