Sokfelé esős lesz az első nyári hétvége, még várhatunk a piknikkel
2016. június 02. csütörtök 16:35

Több-kevesebb napsütés mellett záporok, zivatarok és 25 Celsius-fok körüli maximumok várhatók az idei nyár első hétvégéjén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Pénteken a hajnali pára- és ködfoltok feloszlása után sok helyen még kisüt a nap, de főleg északon már ekkor is lehetnek erősen felhős területek. A déli óráktól erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés is, és elszórtan záporok, zivatarok alakulnak ki. Helyenként felhőszakadás is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 9 és 16, a legmagasabb hőmérséklet 21 és 27 fok között alakul.
Szombaton a több-kevesebb napsütés mellett többfelé alakul ki zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 11-17 fok lehet, nappal 22-27 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap a napos időszakok mellett gyakran lesz erősen felhős az ég, többfelé valószínű zápor, zivatar. A minimum hőmérséklet 12 és 17 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 22 és 27 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
MTI - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szenzáció! Világbajnoki címet...
- Éjjel hosszabb szünet jön a...
- Nyomtalanul eltűnt egy 34 éves pécsi...
- Ismét heves zivatarok csaphatnak le...
- A pécsi varjak köszönik, jól vannak:...
- Összeütközött két autó Pécsett, egy...
- Élettársa kislányát molesztálta egy...
- Elkelt a pécsi Da Vinci Magánklinika...
- Örökifjak búcsúját rendezték meg...
- Nem indul eljárás a megtiltott gyűlés...