Rendőrségi felhívás: 300 000 Ft a nyomravezetőnek

2009. október 08. csütörtök 15:58

Sajtóközlemény:

"A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya nyomozást folytat ismeretlen tettes ellen a Btk.170.§ (1) bekezdésébe ütköző és a (6) bekezdés II./ fordulata szerint minősülő, halált okozó testi sértés megalapozott gyanúja miatt, az alábbi tényállás alapján.

2009. szeptember 26-án 15 óra 30 perc körüli időben Somogyhatvanban, a főút mellett ismeretlen tettes bántalmazott két helyi lakost, akik közül az egyik, B. Márton olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy 2009. október 7-én a kórházban életét vesztette.

Az ismeretlen elkövető egy ezüst színű Audi személygépkocsival ment el a helyszínről, az autó egyik ismertetője, hogy az oldalán, teljes hosszban fekete színű díszléc volt, és a jármű nem kombi kivitelű.

Az elkövető harminc év körüli, 180-190 cm. magas, erős testalkatú, fehér bőrű férfi, a haja rövidre volt nyírva.

A Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. tv.-ben rögzített jogkörénél fogva a Baranya megye rendőrfőkapitánya 300 000 Ft (háromszázezer forint) díjat ajánlott fel a nyomravezetőnek, aki a jelenleg ismeretlen elkövetők kilétére, tartózkodási helyére vonatkozóan olyan adatokat szolgáltat a nyomozó szervnek, amely az eljárás keretében bizonyítékként felhasználható.

A nyomozó hatóság a nyomravezető személyét bizalmasan kezeli és a díjkitűzés visszavonásának jogát fenntartja."

BMRFK