PVV Zrt.-ügy: nyárig biztos nyomoznak

2009. május 22. péntek 19:25

PVV Zrt.-ügy: nyárig biztos nyomoznak
Március elején döntött a Somogy Megyei Főügyészség arról, hogy a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányságot a PVV Zrt. ingatlanügyeiben zajló - korábban lezárt - nyomozás folytatására utasítja. Mindezt a feljelentő, egy pécsi magánszemély panaszának helyt adva tette meg a hatóság.

Mint ismeretes, a Baranya Megyei Főügyészség a Pécsi Városüzemelési és Vagyonkezelő Zrt. ingatlanértékesítései miatt zajló eljárás során a múlt év közepén elfogultságot jelentett be. Ezzel az ügy átkerült a Somogy Megyei Főügyészségre, a vizsgálatot ellenben a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói végezték, ám ők idén márciusban úgy látták, nem történt bűncselekmény. A nyomozás megszüntetéséről szóló hivatalos iratokban viszont megjegyezték: "az ingatlanértékesítésekből eredendően vagyoni hátránya keletkezett a PVV Zrt.-nek".

A határozat ellen a feljelentő a Somogy Megyei Főügyészség tett panaszt, amelynek helyt adtak, így a baranyai zsaruknak újra nyomozniuk kell.

Az ügyészségi felügyelet alatt zajló eljárásról a somogyi hatóság sajtószóvivője, Egerváriné Lucza Gyöngyi elmondta, a korábbi megszüntető határozatot hatályon kívül helyezték, ezért az ügy két korábbi érintettjét ismételten gyanúsítottként kezeli a hatóság.

A szóvivő közölte, nyárig hosszabbították meg a nyomozást, de elképzelhető, hogy e határidőt is ki kell még tolniuk. Hozzátette: márciusban a rendőrségtől több mint tíz újabb tanú meghallgatását, illetve újabb okiratok beszerzését kérték.

Arra a felvetésünkre, miszerint felmerülhet-e annak lehetősége, hogy az eljárás elhúzódása miatt az esetlegesen megtörtént bűncselekmény(ek) elévüljön(jenek), azt válaszolta: a büntetési tételek alapján a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés esetében kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztést róhat ki a bíróság. Így az elévülési idő nyolc év, ám szerinte ennyi ideig biztosan nem tart majd az eljárás.

Mint mondta, nagy horderejű és széleskörű bizonyítást igénylő folyamatról van szó, így a hatóságok nem siethetik el a munkát. Hasonló ügyekben a nyomozás általában másfél-két esztendőt vesz igénybe - tette hozzá.

B. M. - Fotó: Dittrich Éva