PK Zrt. - hétfőtől csak az első ajtón lehet felszállni

2009. március 25. szerda 11:21

Pécsi Közlekedési Zrt. sajtóközleménye:

"Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Pécsi Közlekedési Zrt. autóbuszaira 2009. március 30-ától csak az első ajtón lehet felszállni. Ezzel a rendszerrel arra törekszünk, hogy csökkentsük az utazásért nem fizetők számát a becsületes utasok védelmében

Munkanapokon az autóbuszvezetőnek lehetősége van eltérni az elsőajtós felszállítási rend alkalmazásától - az induló és végállomások kivételével - 6.00-8.00 óra és 14.00-18.00 óra között az alábbi vonalakon:

1, 2, 2A, 3, 103, 4, 6, 106, 7, 107, 71, 21, 30, 31, 31A, 32, 33, 40, 43, 60, M55, M55Y, 161, 162.

Ezekben az esetekben a bérletes utasaink a hátsó ajtókon is felszállhatnak, menetjeggyel minden esetben csak az első ajtón lehet felszállni.

Az elsőajtós felszállítási rend eredményes működése érdekében kérjük Tisztelt Utasainkat, hogy
- felszállás előtt utazási igazolványukat (a 65 éven felüliek személyi igazolványukat) és menetjegyüket, illetve mobiltelefonon történt vásárlás esetén készüléküket készítsék elő,
- felszállást követően bérletüket ellenőrzésre mutassák fel, illetve jegyüket érvényesítsék,
- ezt követően szíveskedjenek a jármű belseje felé továbbhaladni,
- utazásuk befejezésekor a hátsó ajtók igénybe vételével szálljanak le a buszról!

Köszönjük segítőkész együttműködésüket az elsőajtós felszállítási rendszer eredményes alkalmazásához!

Együttműködünk, együtt működünk."