Patkányinvázió Petőfi-aknán! Elszaporodtak a rágcsálók az egyik utcában
2022. február 05. szombat 06:30

A Petőfi-aknán található egyik önkormányzati ingatlanban élő hölgy kereste meg Berényi Zoltánt, a településrész képviselőjét, a szomszédjánál ugyanis elszaporodtak a patkányok. A rágcsálók az R. utca több lakásában is feltűntek már, ezért a környéken élők a város segítségében bíznak. Egyelőre hiába, az önkormányzat a rágcsálóirtás feladatát a bérlőkre hárította.
Január közepén értesült az Összefogás Pécsért Egyesület (ÖPE) közgyűlési képviselője, Berényi Zoltán arról, hogy Petőfi-aknán, az R. utcában valóságos patkányinvázió van. Minderről az egyik önkormányzati lakásban élő hölgy számolt be.
Mint az a leveléből kiderül, a rágcsálók a szomszédjánál szaporodtak el, de mostanra több házban is feltűntek a számos betegséget terjesztő állatok. A bérlők már az ajtókat és az ablakokat is félve nyitják ki.
Mivel az érintett ingatlanok városi tulajdonban vannak, a politikus jelezte a problémát az illetékeseknek. Elmondta, a lakásgazdálkodásért felelős csoportvezető válaszában az szerepel, hogy az önkormányzati lakásokban a rovar- és rágcsálóirtásról a bérlőknek kell gondoskodniuk.
Az ÖPE képviselője azt kéri, hogy segítsék a patkányinváziótól szenvedő pécsieket, ezért írásbeli kérdést tett fel a témában Péterffy Attilának. Berényi Zoltán lapunk munkatársának elmondta, a legutóbbi közgyűlésen a polgármester lényegében mindössze annyit közölt, hogy nem tud az ügyről. A városvezető írásban is válaszol majd, ám erre minden bizonnyal még nem jutott ideje.
A Baranya Megyei Kormányhivatalnál már jóval együttműködőbbek a probléma megoldása érdekében. Berényi Zoltán úgy fogalmazott, a járványügyi szakemberek érdemben foglalkoznak az üggyel, amennyiben az érintettek megkeresik őket.
Képünk olvasói fotó.
P. P.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyházmegyei kitüntetéseket adott...
- Két baranyai város kerül a NAV...
- Fontos határidő közeleg, több...
- A Vatikánban fogadja Orbán Viktort...
- Schubert Olívia személyében baranyai...
- Nagyon káros, ezért ne etessük a...
- Új közösségi házat nyit Pécsett a...
- Baranyában is újra szállást keres a...
- Baranyában is megnyíltak a...
- Visszaállítják a sorkatonai...

