Olimpikonokkal ünnepelt a Pannon Filharmonikusok
2017. január 03. kedd 18:00

Győzteseknek játszott újévi díszhangversenyén a pécsi zenekar, ahol 2016 legkedvesebb muzsikusait is megválasztották.
Eseménydús díszhangversennyel kezdte meg az új évet a Pannon Filharmonikusok. A 2016-os Riói Olimpia kiváló sportolóit ünnepelve, a győztesek tiszteletére állította össze a zenekar az est műsorát.
Az exkluzív esemény fényét emelve két olimpikon is részt vett a hangversenyen, akik személyesen hallgathatták meg a tiszteletükre felcsendülő műveket. Lendvay József hegedűművész közreműködésével és Bogányi Tibor vezető karmester vezénylésével a Pannon Filharmonikusok felejthetetlen győzelmi örömünnepet teremtett a színpadon.
Az elmúlt évtized során a város egyik legfontosabb társadalmi eseményévé vált gálakoncerten valóban győzteseknek játszhatott a zenekar. A Pannon Filharmonikusok díszvendégeként Imre Géza, párbajtőrözőt és edzőjét, Dancsházy-Nagy Tamást, valamint a pécsiek abszolút kedvencét, Kenderesi Tamás úszót köszöntötte a zenekar a számukra dedikált komolyzenei csemegékkel.
A legnagyobb győztesek mellett a legkedvesebb muzsikusokat is ünnepelte az együttes január 2-án. Ahogy minden évben, idén is a közönség dönthetett arról, hogy a Pannon Filharmonikusok zenészei közül kit illet a 2016-os év legkedvesebb női és férfi muzsikusa cím. A decemberben leadott voksok alapján Janzsó Ildikó csellóművész és Pétersz Árpád kürtművész birtokolhatja a megtisztelő címet egy teljes éven át.
Forrás: Pannon Filharmonikusok
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nyári előszezoni menetrendre vált a...
- Folytatódik az áresés, ezúttal a...
- Történetének legnagyobb gyakorlatát...
- Emberkereskedelem miatt ítéltek el...
- Különös házasság: közbelépett a bíróság
- Idén elmaradt a zöldár a Dunán, már...
- Egymással vívtak roppant szoros...
- Boltba indult, aztán nyoma veszett...
- Még szerdán sem számíthatunk napsütére
- Pécsett is elérhető a sajátsejtes...