Nem lehet látogatni a városi parkerdőket a hó miatt
2016. január 07. csütörtök 12:20

A rendkívüli időjárás nem csak a városban való közlekedést nehezítette meg, hanem a pécsi parkerdőkben is veszélyes helyzetet idézett elő. A Mecseki és a Malomvölgyi parkerdő területein a turistautak jég- és hóborítottá váltak, a fák ágaira jég- és hótakaró rakódott, a hidak és az átereszek is csúszóssá váltak. A kialakult balesetveszélyes helyzet miatt a BIOKOM Nkft. kénytelen felfüggeszteni a parkerdei területek látogathatóságát.
Természetesen a TV-torony irányából, a sí- és szánkópálya elérhető. A lezárás egyik pályára sem vonatkozik, tehát megfelelő hóvastagság esetén ezeken a pályákon a síelés és a szánkózás továbbra is végezhető!
A lezárást a jegesedés megszűnéséig kell fenntartani. Az előrejelzés a hétvégére felmelegedést jósol, így előreláthatólag vasárnaptól ismét látogathatókká válnak a parkerdei területek.
A fenntartó BIOKOM Nonprofit Kft. erdőgazdálkodásban dolgozó szakemberei az olvadásig nem tudják a letört ágakat, farészeket eltávolítani, mert jelenleg életveszélyes lehet a motorfűrésszel történő munkavégzés. Az időjárási helyzet normalizálódása után folytatódnak a parkerdei fenntartással összefüggő munkálatok is.
Az érintett területek:
Nyugat Mecsek területrész: Égervölgy - Égerközéptető - Égertető - Mecsekszentkút - Kismélyvölgy - Remeterét - Sóshegyi kilátó - Lapistető - Tubestető - János-kilátó.
Közép Mecsek területrész: Irma út - Tettye-tető - Mecsek-kapu - Felszabadulási emlékmű környék - Mandulás környék (tornapálya) - Állatkert környék - Szaniszló pihenő - Dömörkapu - Bertalan szikla - Flóra pihenő - Szánkópálya nyomvonal (határút) környéke - Misina tető - Tubes gerinc út és környéke - Rotary teljes körút.
Malomvölgyi területrész: I. és II. tavak körüli sétautak - Tűzrakó területek - Sportpályák - Parkolok- Erdei sorompók - Kiemelt fontosságú műtárgyak és parkerdei berendezések - Bérleményes épületek - Feltáró utak - Tűzpászták - Erdősített területek.
Forrás: BIOKOM Nonprofit Kft.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Mától Szentágothai János nevét viseli...
- Az esők mellett csütörkötön már egy...
- Továbbra is zárva egy sáv az M6-oson...
- A hét végéig még pótlóbuszozhatunk a...
- Mire elindult, máris járt a...
- Vita a szúnoggyérítésről: a pécsi...
- Magára hagyott csecsemő életét...
- Gulyás Gergely: elfogadhatatlan az...
- Újra messzire száll az illata - Még...