Megkezdődött a Rockmaraton
2010. július 05. hétfő 18:28
Mint már megírtuk, olyan zenekarok érkeznek ezúttal Pécsre, mint a rockabilly/punk zenét játszó, amerikai Al and the Black Cats, a német metál együttes, a Heaven Shall Burn vagy az egyenesen Jordániából érkező Bilocate. A leglátogatottabb estének ígérkezik a harminc éve fennálló formáció, az angol The Exploited koncertje, akik július 7-én hallhatóak a nagyszínpadon.
A fesztivál hétfőn megkezdődött, nézze meg galériánkat:
Számos stílus váltja egymást a rock hetén, és a hazai együttesek színe-java is itt lesz. A punk vonalon többek között az Alvin és a Mókusok és a 20 éves HétköznaPI CSAlódások hallható, míg a metál válfaját az Akela, a Moby Dick, vagy a legendás Ossian és a Pokolgép képviselik. Emellett a hagyományos műfajok is sem maradnak ki, hiszen fellép a Hobo, a Republic, a SKA-Pécs és a Red Hot Chili Peppers dalokat játszó Erős Pista.
A koncertek alatt az Off-Rock Tanyán a Zöfi Sátor, a Menedék, a SportsaROCK, a Bulisegély szolgálat és az Egy Füst Alatt Alapítvány sátra várja a résztvevőket.
Külön vonat indul július 5-én Budapestről. Fesztiválbuszok is járnak majd a belváros és a fesztiválterület között 400 Ft-os menetjegyért. A buszok napközben a közvetlen kijutást segítik a fesztivál területére, éjszakánként biztosítják a visszajutást a kilátogatók számára. A busz a Vasút Főpályaudvarról indul (6-os, 7-es, 3-as járat megállójából), és a következő megállókban áll meg: Táncsics Mihály utca, Aidinger János út, Csontváry utca, Eszék utca, Kökényi buszforduló.
T. T. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Érkeznek a felhők, szerdán már az eső...
- Költségvetési csalás miatt ítéltek el...
- Októberre befejeződik a Pécsi...
- Balásy Szabolcs zenét szerez,...
- A világ érdekes, fedeztessük fel a...
- Hetvenkilenc határsértőt tartóztattak...
- Álomházasságot dúlt fel Ördög Nóri
- Sztrádanyitás: a Drávaszög közelebb...
- Már az őszi menetrend szerint járnak...
- Önkéntes beteglátogatókat toboroztak...