Még néhány napig nem látogatható az egyik mecseki kilátó
2024. október 16. szerda 15:51

A Nyugat-Mecsek Tájvédelmi Körzetben található Zsongor-kő kilátó várhatóan október 14-től október 18-ig nem látogatható, közölte a nemzeti part.
A Jakab-hegy déli oldalán kialakult természetes sziklaalakzatra a Mecsek Egyesület 1892-ben helyezte ki a ma is eredeti állapotában található kovácsoltvas korlátot.
A patinás szerkezet jóval több mint száz éve állja az időjárás viszontagságait és szolgálja az ide látogatók biztonságát. Napjainkra a korlát lábait befoglaló kőzet több helyen lerepedt, a lábak kimozdultak korábbi helyükről és korrodáltak, hiányosak lettek.
A helyreállítás a szerkezet egészének kiemelésével és elszállításával kezdődik. A javítást szakipari műhelyben végzik egy-két nap alatt. A visszaállítás a helyszínen készített új furatokba várhatóan a fenti időszakban történik.
Forrás: DDNP
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Jelölt kecsegéket telepítettek a...
- Karambol miatt félpályán halad a...
- A bíborosok felvázolták a következő...
- Ismét csökkennek az üzemanyagárak kedden
- Baranyában is megemlékeztek Isten...
- Jégeső, felhőszakadás csaphat le...
- Újra Mohács lesz a halétkek fővárosa,...
- 11 milliárd forintnyi...
- Több mint 80 ezren vizsgáznak magyar...
- Csütörtökön ismét féláron fagyizhat...