M6-os: cáfolják az újabb alagútomlást
2008. augusztus 13. szerda 12:57
Az MTI a Tolnai Népújság híre alapján kereste meg a sajtóirodát, a megyei napilap azt írta, hogy az épülő M6-os autópálya A jelű - leghosszabb - alagútja egy 60 méteres szakaszon ismét beomlott kedden.
Kapás Szabolcs a távirati irodának azt mondta, kedden délben a löszös talajon földmozgást észleltek, ezért biztonsági intézkedésként az arra vezető utat lezárták. Hangsúlyozta, hogy az alagút nem omlott be.
Az M6-os autópálya Szekszárd-Bóly-Pécs szakaszának leghosszabb, A jelű alagútja július 24-én az esőzéseket követően beomlott, a kivitelező cég akkori közleménye szerint a munkálatokat azonnal leállították, az esetet vizsgálják.
Július 31-én az autópálya építkezésén egy ponthegesztett betonvasháló kötege borult egy 30 éves munkásra, az A jelű alagútnál, Bátaszék közelében. A férfi életveszélyes sérüléseket szenvedett. Az elsődleges vizsgálat eredménye szerint az építkezésen nem történt szabályszegés.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Veszélyes élősködővel fertőzött...
- Szomorúan indul a hét, úgy is...
- Két baranyai várost céloznak meg a...
- Ön is kapott tévesen pénzt a MÁV-tól?...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Pirkadat előtt csapott le a NAV a...
- Súlyosabb büntetést kérnek a pécsi...
- Hajrá Pécs, hajrá foci! Legendákkal...
- Sokáig mérnöknek készült az ország...
- Hétfőn landol Pécs-Pogányban az első...

