Lenyúlta a ház pénzét egy pécsi közös képviselő, sikkasztással gyanúsítják
2016. január 17. vasárnap 12:46

Vádat emelhetnek egy pécsi közös képviselővel szemben. A gyanú szerint milliós tételben lopta el a lakóközösség pénzét.
A Baranya Megyei rendőr-főkapitányság beszámolója szerint egy pécsi társasház közös képviselője 2012. és 2014. között a társasház házipénztárából több alkalommal vett fel pénzt saját részére, amellyel később nem tudott elszámolni.
Mint azt a police.hu írja, a pénzfelvétel egy részét hamis okirattal próbálta leplezni, de az elszámolásnál a közel egymillió forintos hiányt már nem tudta eltüntetni a könyvelésből. A lakóközösség amint rájött a hiányra, leváltotta a képviselőt és feljelentést tett a rendőrségen.
A nyomozók a beszerzett bizonyítékok alapján a közös képviselőt, egy 63 éves pécsi nőt tavaly november 3-án hallgatták ki gyanúsítottként. Vele szemben sikkasztás bűntett és hamis magánokirat felhasználása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatódott a büntetőeljárás.
A napokban a Pécsi Rendőrkapitányság az ügy nyomozását befejezte, és a keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az illetékességgel rendelkező ügyészségnek.
EQM - BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Húsz fok, ragyogó napsütés - Kell...
- Hoppál Hunor a tévében pörköl oda a...
- A Délibe érkeznek, s onnan is...
- Zárva Pécs legrégebbi zárszaküzlete -...
- Orbán Viktor: mutassuk meg...
- Mókás jelmezekben mentek iskolába a...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Már több mint másfél millióan...
- Lángra kapott az étel,...

