Látványos előadást tartanak a Marsról
2017. február 16. csütörtök 07:30

Az előadás a Mars kutatás történetét és legújabb eredményeit mutatja be. Az előadás tíz éves kortól javasolt, időtartam 50 perc.
Az emberek fantáziáját mindig izgatta a Mars bolygó, amelyről évszázadokig úgy gondolták, hogy a Földhöz hasonlóan ott is laknak emberszerű lények.
Az előadás során áttekintik, hogy mit tudtak meg a tudósok a Vörös Bolygóról a távcső feltalálása után, majd az űrkorszakban. A Mariner űrszondát követve elutazhatnak a Marshoz, áttekinthetik a bolygó „földrajzát" és a legfontosabb kutatóeszközök munkáját.
Választ kaphatnak azokra a kérdésre, hogy volt-e víz a Marson, illetve hogy a jelenlegi körülmények között milyen életformák maradhatnak életben ezen a hűvös, sivatagos bolygón. Közben repüléseket végezhetnek kráterek, vulkánok és völgyek, valamint a 2012. augusztusában leszállt Curiosity marsjáró leszállóhelye fölött is.
Forrás: ZSÖK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Viharos széllel záporok érkezhetnek...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Frissen végzett rendőrök álltak...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Heves zivatarok, jégeső csaphat le...
- Farkas Bertalan és Kapu Tibor kapta a...
- Két baranyai tóba is érkezett...
- Elismerések az ünnepen: pécsi...
- Családi fesztivállal, ünnepi...
- Európa legnagyobb műsorával készülnek...