Közös razziát tartott a NAV és a rendőrség az M60-as autópályán
2012. április 06. péntek 13:28
A külföldi rendszámot szabálytalanul használó autósok kiszűrése érdekében közös ellenőrzést tartott a NAV és a Rendőrség a Pécsre vezető autópályán.
Április 5-én délelőtt a külföldi rendszámmal ellátott járművek belföldi üzemeltetésére, használatára vonatkozó sajátos szabályok megtartása érdekében közös ellenőrzést tartottak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, valamint a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai az M60-as autópálya Pécsudvardi felhajtójánál.
A tegnap megtartott első közös akciónak már az első órában eredménye volt. A szabálytalan autósokkal szemben közigazgatási eljárást indítottak a rendőrök, amelynek eredménye akár 800 ezer forintos bírság is lehet.
Az elkövetkezendő időszakban további ellenőrzésekre számíthatnak az autósok, akiktől az ellenőrző szervek - jogsértés esetén- a jármű forgalmi engedélyét és rendszámát is elvehetik.
Az ellenőrzések szigorítására elsősorban az államháztartás feladatainak ellátásához szükséges bevételek biztosítása, a jogszerű járműhasználat, valamit a társadalmi értékítélet biztosítása érdekében kerül sor.
Fontos kiszűrni az autós társadalomból azokat, akik jogszerűtlenül közlekednek külföldi rendszámmal ellátott járművekkel, ezáltal jelentős állami bevételtől fosztva meg a költségvetést. Ezen külföldi rendszámmal ellátott gépjárművek legális magyarországi forgalomba helyezése nem csak a regisztrációs adóbevételeket, hanem egyéb adónemek emelkedését is eredményezheti.
Fontos megjegyezni, hogy a hatósági ellenőrzések során a jogszerű használat bizonyítási kényszere nem a hatóságot, hanem az ügyfelet terheli.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Jön a Zsolnay Fényfesztivál - Idén...
- Helyszínelés közben kaptak el egy...
- Motort lopott, eladta, de hamar elfogták
- KSH: már 700 ezer felett jár a...
- Zivatarokra, sőt, felhőszakadásra is...
- Eltűnt egy 16 éves lány Pécsről,...
- Magáénak hazudta a talált tárcát egy...
- Egyre több panelház csődöl be
- Döntött az Országgyűlés: kilépünk a...
- Zivatarokra, villámlásra figyelmeztet...