Kisantal Tamás túlélő történetei
2010. március 01. hétfő 17:43

A Finnországban doktorált kutató-irodalmár jelenleg a PTE Modern Irodalomtörténeti és Irodalomelméleti Tanszékének adjunktusa. Több tanulmány, kritika szerzőjeként, a narratológia és a történelmi regény kutatójaként hamar ismertté vált a neve a hazai tudományos életben.
A Túlélő történetek tavaly megjelent kötetének alaptémája a holokauszt ábrázolása. A szövegekben többek között a holokausztirodalom néhány klasszikus művét (Art Spiegelman Maus, Márton László Árnyas főutca) elemzi a szempontból, hogy a formai, poétikai, nyelvi megoldások hogyan közvetítenek egy bizonyos történelemképet.
A könyvbemutató másik ívét a Thomka Beáta szerkesztette Narratívák könyvsorozat nyolcadik, Elbeszélés, kultúra, történelem című kötete adja, melyet Kisantal Tamás szintén 2009-ben szerkesztett és adott ki.
Az esemény Az irodalomtudomány műhelyei - könyvbemutatók című programsorozat keretében valósul meg. Ez alkalommal Kisantal Tamással Milbacher Róbert irodalomtörténész, egyetemi docens beszélget.
Bemutatott kötetek:
Túlélő történetek (Kijárat Kiadó, 2009)
Narratívák 8. Elbeszélés, kultúra, történelem. Szerk.: Kisantal Tamás (Kijárat Kiadó, 2009)
Helyszín: Művészetek és Irodalom Háza, Breuer Marcel terem
Időpont: március 2., kedd, 18 óra
A blépés díjtalan
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Meleg, napsütéses nap vár ránk...
- Kötelező bolhairtást (!) rendelt el a...
- Elérték a határt a horvátok, ősszel...
- Ma is érdemes lesz kémlelni az eget,...
- Ülésezett a kormány, csütörtökön...
- Éremkiállítással egybekötött nyári...
- Csaknem ötven évvel ezelőtt adták át...
- Száz hónapja dogoznak a pécsi...
- Kollár Lajos: aki két ciklus alatt...
- Kétnapos búcsúra várják a híveket a...