Király utca: négy hónap csúszás
2010. március 01. hétfő 18:08
A Király utcai boltosok egyebek mellett arra hívták fel figyelmünket, hogy több, már elkészült járdaszakaszt egymás után újra és újra felbontottak, majd ismételten leraktak a munkások. Úgy tudják ráadásul, hogy az egyszer már elkészült parkolóhelyek mindegyikét nemrégiben tíz centivel ki kellett szélesíteni, de több hete temetetlenül tátongó lyukakat is mutattak kollégánknak.
Az észrevételekkel a Pécsi Újság.hu megkereste Merza Pétert, a Pécs2010-es projekt fejlesztési igazgatóját, aki azt mondta, a csúszást részben az okozta, hogy a terveket - nem várt nehézségek miatt - módosítani kellett. Ugyanakkor azt is kiemelte, nem voltak maradéktalanul elégedettek a kivitelező I-AXIS által elvégzett munkával sem: a kiszélesített parkolóhelyek mellett több esetben a nem megfelelő vízlejtés miatt kellett újra felszedni, majd lerakni a járdaburkolatot.
Érdeklődésünkre a fejlesztési igazgató elmondta, a köztér felújítások végleges befejezési dátuma június 23-a, azonban a kivitelező vállalta, hogy a Lánc utcai körforgalmat, valamint a 48-as és a Búza teret, továbbá a Felsővámház és Király utcákat érintő munkálatokat legkésőbb április végéig befejezik.
Természetesen szerettük volna megszólaltatni az I-AXIS Kft. ügyvezetőjét, Bögyös Sándort is, aki azonban a Pécs2010 Menedzsmentközponttal kötött szerződés egyik, ezt tiltó pontja miatt nem nyilatkozhatott az ügyben. Munkatársunkkal folytatott rövid telefonbeszélgetése során azonban szavaiból érezhető volt, nem ért egyet a fenti kritikával.
Más forrásból a Pécsi Újság.hu úgy értesült, hogy a Király utcát érintő csúszásokban az ott kötelező régészeti ásatásokat végző Kulturális Örökségvédelmi Szolgálatnak is szerepe lehetett. Információink szerint a KÖSZ szakemberei a kivitelezés határidejének betartásához szükséges időponthoz képest túl későn adták át a föld alatt található leletek bemutathatóságáról szóló tervjavaslatukat.
Megkeresésünkre Kárpáti Zoltán, a szakszolgálat régésze azt mondta, a területen folytatott munkálatokat december végén fejezték be, majd január elején megküldték javaslataikat az illetéseknek, köztük - mint megjegyezte - a kivitelezőnek is.
Balikó Gergő - Fotó: Maletics László
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vizesárokba zuhant egy személyautó...
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Fotelból szállt fel a füst a Füst ucában
- Újabb baranyai drogdílert kaptak el a...
- Mától a háztartási cikkekre is...
- Idén is a baranyai tűzoltó,...
- Drogot találtak a rendőrök egy...
- Igen hűvös éj után napsütéses napunk...
- Égő épületből hoztak ki egy embert a...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...