Kilenc újonc tűzoltó érkezett Baranya megyébe
2017. június 29. csütörtök 13:30

„Miénk a feladat és nagy a felelősség..." Így fogalmazott a tűzoltó szakképzésben végzettek ünnepélyes kibocsátóján a hallgatói válaszbeszédet tartó tűzoltó őrmester június 28-án, a Katasztrófavédelmi Oktatási Központban. A most esküt tett hetvenöt tiszthelyettessel együtt már nagyjából ezerkétszáz kiképzett tűzoltó került be az elmúlt öt évben a katasztrófavédelem rendszerébe.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ vezetői, a megyei katasztrófavédelmi igazgatók, a társszervek vezetői, a rendészeti szakgimnáziumok igazgatói részvételével tartott ünnepségen a Himnusz hangjait követően a végzősök tiszthelyettesi fogadalmat tettek.
A Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság csütörtök délelőtt fogadta a megye új tűzoltóit. Karsa Róbert tűzoltó ezredes -igazgató-helyettes - köszöntötte a frissen végzetteket, majd a pécsi, a siklósi, a szigetvári és a mohácsi tűzoltó-parancsnokok köszöntötték a megjelenteket. Tájékoztatást kaptak a tűzoltókkal szemben támasztott követelményekről, elvárásokról majd a frissen végzett tűzoltók bemutatkozása következett. Az igazgató-helyettes és a parancsnokok részéletesen beszéltek a tűzoltók kiképzéséről, felkészítéséről és a napirend jelentőségéről. Hozzátették, fontos hogy a most megszerzett elméleti tudás után gyakorlati tapasztalatokat is gyűjtsenek az újoncok.
Az állománybővítéssel a mohácsi, a siklósi, a szigetvári és a pécsi hivatásos tűzoltó-parancsnokságra kerültek új kollégák. Mindannyian beosztott tűzoltóként kezdik meg a szolgálatot.
Forrás: Baranya Megyei Katasztrófavédelem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kemény büntetést kér az ügyészség egy...
- Május 4-én a magyar írásbelikkel...
- Átlagosnak ígérkezik idén a...
- Rohamosan apad a Duna: Mohácsnál egy...
- Órákon át tartó áramszünetekre...
- Idén kisebb árvaszúnyograjzás várható...
- Szándékosan gyújthatták fel egy...
- Megint pótlóbuszok járnak a pécsi...
- Eltűnt egy 11 éves kisfiú, egyelőre...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...

